کد خبر: ۱۹۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲ - ۲۶ تير ۱۴۰۰ - 17 July 2021
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه کوثر پس از شنیدن گزارش عملکرد شرکت و گزارش حسابرس و بازرس قانونی، پرداخت 385 ریال سود نقدی را به ازای هر سهم تصویب کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه کوثر پس از شنیدن گزارش عملکرد شرکت و گزارش حسابرس و بازرس قانونی، پرداخت 385 ریال سود نقدی را به ازای هر سهم تصویب کرد.


به گزارش روابط عمومی بیمه کوثر، طبق برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی قبلی، امروز شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰، شرکت بیمه کوثر میزبان بیش از ۹۰درصد سهام‌داران خود بود که برای شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه کوثر در محل هتل بزرگ ارم حضور یافتند.

پس از رای‌گیری و انتخاب امیرهوشنگ جنگی، امید زهرایی، سیدهادی شیخ‌الاسلامی و مصطفی مقصودی به‌ترتیب به‌عنوان رییس، ناظر اول، ناظر دوم و منشی مجمع، با حضور نمایندگان بیمه مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی جلسه آغاز شد.

در ادامه مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل، به نمایندگی از هیات‌مدیره شرکت بیمه کوثر به ارایه گزارش عملکرد سال ۱۳۹۹ شرکت پرداخت.

وی سال ۱۳۹۹ را یکی از درخشان‌ترین سال‌های بیمه کوثر در بخش‌های مختلف دانست و در تشریح آن گفت: ما سال گذشته با رشد ۳۸۶درصدی درآمدهای سرمایه‌گذاری و رسیدن به نصاب هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان به رتبه دوم بالاترین سود سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت بیمه دست یافتیم و از این رهگذر توانستیم با رقم هزار و ۲۵۶ میلیارد تومان رشد ۴۱۲درصدی سود خالص را نسبت به سال ۹۸ تجربه کنیم.

مشعلچی به رشد ۴۸ درصدی فروش سال ۹۹ نسبت به سال گذشته و تایید سطح یک توانگری مالی برای پنجمین سال متوالی نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مجوز قبولی اتکایی بیمه کوثر تمدید شد و ما توانستیم سهم خود را از بازار کنسرسیوم انرژی از ۳ به ۴٫۵ درصد افزایش دهیم. همچنین پس از تمدید گواهینامه‌های مختلف ایزوی شرکت و توسعه زیرساخت‌های فن‌اوری برای فروش برخط و غیرحضوری توانستیم برای چهارمین سال متوالی در رتبه‌بندی IMI100 بین ۱۰۰ شرکت برتر کشور قرار بگیریم.

مدیرعامل بیمه کوثر با تاکید بر تلاش شرکت در جلب رضایت مشتریان به منظور رشد سوداوری شرکت خاطرنشان کرد: اجرای طرح جهادی امام جواد(ع)، پرداخت بیش از دوهزار میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان، راه‌اندازی مجتمع تخصصی بیمه‌گذاران بزرگ، آغاز به ‌کار شعبه ویژه ارایه خدمت در ساختمان صلح هلال احمر، اجرای طرح رضایت‌سنجی ذی‌نفعان در سراسر کشور و در نهایت کسب جایزه استراتژی ارتباطی و نیز مسئولیت اجتماعی بخشی از عملکرد موفق شرکت در این زمینه است.

مجید مشعلچی در پایان با تشکر از همه ذی‌نفعان شرکت که در این عملکرد درخشان سهیم بودند گزارش مختصری از وضعیت سه ماهه نخست سال‌جاری و رشد شاخص‌های مختلف نسبت به سال گذشته نیز ارایه داد.

در ادامه مجمع، نماینده حسابرس و بازرس قانونی گزارش خود را به سمع حضار رساند. در گزارش امسال کمترین بندهای قانونی و ایراد نسبت به عملکرد و صورت‌های مالی شرکت بیمه کوثر وجود داشت که در پایان نیز با تقدیر از عملکرد خوب شرکت بیمه کوثر در سال ۹۹ همراه بود. روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌های رسمی و موسسه حسابرسی سامان پندار به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی رسمی و موسسه خدمات مدیریت رهیافت و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل انتخاب شدند. همچنین اکچوئر رسمی و علی‌البدل برای مدت یک سال برگزیده شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: