کد خبر: ۱۹۵۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - 11 June 2021
علیرضا حجتی، معاون مدیرعامل در امور توسعه بازار و شبکه فروش بیمه کارآفرین در نامه ای سرگشاده به مردم ضمن تشریح علت ثبت نامش در انتخابات نمايندگي مجلس شوراي اسلامي در دوره يازدهم ، توضیحاتی در خصوص برنامه هایش ارائه کرد.

علیرضا حجتی، معاون مدیرعامل در امور توسعه بازار و شبکه فروش بیمه کارآفرین در نامه ای سرگشاده به مردم ضمن تشریح علت ثبت نامش در انتخابات نمايندگي مجلس شوراي اسلامي در دوره يازدهم ، توضیحاتی در خصوص برنامه هایش ارائه کرد.

علیرضا حجتی داوطلب انتخابات نمايندگي مجلس شوراي اسلامي در دوره يازدهم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس نامه ای خطاب به مردم منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسمی تعالی 

سه برنامه براي دو سال!

برنامه هاي عليرضا حجتي، براي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي در دوره يازدهم

مردم عزيز تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس؛

اغلب شما با "بيمه" سركار داشته ايد. يا "بيمه شخص ثالث" اتومبيل گرفته ايد، يا از "بيمه تكميلي درمان" بهرمند شده ايد، حتي ممكن است بيمه هاي "آتش سوزي و زلزله"، "عمر و حوادث"، "باربري" يا انواعي از بيمه ها را خريده باشيد. من ٢٤ سال است كه از سطح كارشناسي تا مديريت ارشد، در "صنعت بيمه" حضور دارم و حالا نامزد نمايندگي ميان دوره ي مجلس شوراي اسلامي يازدهم شده ام. بعنوان متخصص "صنعت بيمه" با سه برنامه كاربردي وارد اين ميدان شده ام. برنامه هايم را ساده با شما در ميان مي گذارم.

برنامه اول: براي بازگشت اعتماد عمومي به "صنعت بيمه" تلاش مي كنم.

بسياري از مردم فكر مي كنند كه شركت هاي بيمه، سودهای کلانی از محل دريافت حق بيمه كسب مي كنند. همين برداشت، باعث بروز بی اعتمادی عمومي نسبت به صنعت بيمه شده است. يك مثال ساده مي زنم. بیش از ۲۰ درصد از حق بیمه شخص ثالث اتومبيل ها، به سازمان‌های دیگري غير از "صنعت بيمه" پرداخت می‌شود كه امکان درج نام این سازمان‌ها در بیمه‌نامه وجود ندارد. توجيه دقيق همكاران محترم در مجلس شوراي اسلامي براي ايجاد شفافيت و اطلاع رساني به بيمه گذاران، برنامه اولم خواهد بود. هرگونه اخذ عوارض از بيمه به نفع سازمان ها و نهادهاي ديگر، بايد شفاف به اطلاع مردم برسد.

برنامه دوم: براي اصلاح قوانين بيمه اي تلاش مي كنم.

با همراهي مديران توانمند صنعت بيمه و شبكه با ارزش فروش، تلاش خواهيم كرد كه قوانين بيمه اي، به گونه اي اصلاح شود تا "صنعت بيمه" جايگاه خود را بعنوان يكي از سه ركن مالي كشور باز يابد. تصميم گيري هاي مهم به داخل صنعت بيمه بازگردد و قوانین بيمه اي، همراه با سبك زندگي جديد مردم، به روز شود. ارتقاء فرهنگ بيمه نزد مردم، نيازمند قوانين مدرن است. ضمن اينكه "صنعت بيمه" بايد بتواند نقش بي بدليل خود را به عنوان بازوی حمایتگر صنعت و اقتصاد كشور، در اين دوره حساس اقتصادي ايفا نمايد( از جمله #بیمهدرمانتکمیلی ). اگر قوانين بيمه اي با استفاده نظر صاحب نظران اصلاح و مدرن شود، هم مردم، هم صنعت گران، هم فعالان اقتصادي و تجاري و هم صنعت بيمه و شبکه بزرگ فروش، از مواهب تسهيلگرانه بيمه به خوبي بهره مند خواهند شد.

برنامه سوم: براي تغيير نگرش و تصمیم سازی در شوراي عالي بيمه تلاش مي كنم.

شورای عالی بیمه" به عنوان عالي ترين رکن صنعت بیمه كشور نياز به اصلاح ساختار و تغيير نگرش دارد. آن هم مبتني بر تحولات روز.
در حال حاضر، رئیس کل بیمه مرکزی (به عنوان رئیس شواري عالي بیمه)، معاون امور بانكي، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرعامل شرکت سهامی بيمه ايران، مديرعامل یکی از شرکتهای بیمه، دو نفر نماینده مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و سه کارشناس منتخب در ترکیب اعضای شواري عالي بیمه كشور حضور دارند. تلاش مي كنم با اصلاح قوانين، وزن كارشناسي صنعت بيمه را شواري عالي بيمه كشور افزون كنم تا تصميمات آن بيشتر از گذشته، باعث توسعه صنعت بيمه و افزايش ضريب نفوذ آن گردد. بهره اين اصلاح را نهايتا مردم و اقتصاد و صنعت كشور مي برند.

مردم عزيز تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس؛ من با همين سه برنامه ساده، مبتني بر تخصصم، نامزد نمايندگي مجلس شده ام. وعده و شعار ديگري هم ندارم. در دو سال باقي مانده از عمر مجلس يازدهم، انجام همين سه كار، مرا بس است. براین باورم كه اگر بخش خصوصی صنعت بيمه، نماینده ای را به مجلس بفرستد، سایر صنایع نیز اقدامات مشابهی را انجام خواهند داد. آن گاه مجلسي حرفه اي و به دور از شعار زدگي و سياسي بازي خواهيم داشت. بي ترديد متنفع اصلي تصميمات كارشناسي در مجلس متخصصان، مردم خواهند بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: