کد خبر: ۱۹۴۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 09 May 2021
پس از این که طلا بزرگترین رشد هفتگی در سال میلادی جاری را رقم زد و قیمت این فلز ارزشمند از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد، تحلیلگران صعود قیمت تا مرز ۱۹۰۰ دلار را بعید نمی دانند.

بانکداری ایرانی- پس از این که طلا بزرگترین رشد هفتگی در سال میلادی جاری را رقم زد و قیمت این فلز ارزشمند از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد، تحلیلگران صعود قیمت تا مرز ۱۹۰۰ دلار را بعید نمی دانند.

به گزارش ایسنا، طلا در معاملات روز جمعه در یک مقطع بیش از ۷۰ دلار افزایش نشان داد و بالای ۱۸۴۰ دلار در هر اونس معامله شد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با ۱۵ دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش، در ۱۸۳۱ دلار و ۳۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۳.۲ درصد افزایش قیمت ثبت کرد که بزرگترین افزایش هفتگی از هفته منتهی به ۲۹ اکتبر بود. این نیروی صعودی جدید پس از گذشت بیش از دو ماه روند تحکیم در پایین مرز ۱۸۰۰ دلار ایجاد شد.

رشد چشمگیر قیمت پس از انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا روی داد که ضعیفتر از حد مطلوب بود و نشان داد اقتصاد آمریکا در آوریل تنها ۲۶۶ هزار شغل ایجاد کرده است. اگرچه این رقم همچنان مطلوب است اما بازارها انتظار داشتند آمار، رشد یک میلیون شغل جدید را نشان دهند. ناامیدی حاصل از انتشار آمار اشتغال با بازبینی شده آمار مارس از ۹۱۶ به ۷۷۰ هزار شغل جدید، مضاعف شد.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز به کیتکونیوز گفت: آنچه دیدیم ناامیدی بسیار قابل توجه بود. اقتصاد برای احیا ثانیه شماری می کند اما به نظر می رسد سرعت احیای اقتصادی دستکم در بخش اشتغال ممکن است به اندازه ای که امید می رفت، قوی نبوده باشد.

به گفته باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز، به نظر می رسد دشواری در استخدام افراد باشد که کارفرمایان را وادار کرده است دستمزدها را افزایش دهند. دستمزدها افزایش پیدا کرده زیرا کارفرمایان برای استخدام افراد با مشکل روبرو شده اند. به عنوان مثال در فلوریدا ماه مه ممکن است آخرین ماهی بوده باشد که در آن مردم مجبور نبودند در جست و جوی کار باشند تا بتوانند بیمه بیکاری دریافت کنند. گزینه های زیادی وجود دارند و کارفرمایان مایل هستند دستمزدهای بالاتری بپردازند.

میلک خاطرنشان مرد این وضعیت در خصوص انتظارات سیاست پولی تاثیرگذار است. بانک مرکزی آمریکا همچنان بر موضع خود برای ادامه سیاستهای انبساطی تا زمان رسیدن به اشتغال حداکثری پایبند خواهد ماند. به نظر می رسد آمریکا برای مدتی مسئله بیکاری را خواهد داشت. در واکنش به این آمار، نرخهای واقعی پایین آمد، دلار آمریکا عقب نشینی کرد و قیمت طلا افزایش یافت.

هابرکورن به کیتکونیوز گفت: رشد انتظارات تورمی هم به حرکت افزایشی طلا در هفته گذشته سرعت بخشید. طلا و نقره در مقایسه با مجموع بازار کالاها در چند ماه گذشته حرکت قیمت قابل توجهی نداشته اند. اکنون که تقاضا برای خرید ارزان شکل گرفته، حرکت قیمت صعودی شروع شده است. مردم به دلیل نگرانیهای تورمی، به دنبال خرید کالاها هستند.

آیا ایستگاه بعدی طلا ۱۹۰۰ دلار است؟

سطح مقاومتی مهم بعدی طلا ۱۸۵۱ دلار است که میانگین قیمت ۲۰۰ روزه است. هابرکورن گفت: طلا در این سطح قیمت نسبت به کل مجموعه کالاها همچنان ارزان است. این حقیقت که طلا با قدرت از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرده، برای این فلز مثبت محسوب می شود. سرمایه گذاران به دنبال ورود به بازار طلا و نقره هستند. اگر طلا موفق شود به بالای ۱۸۵۰ دلار حرکت کند، می تواند به ۱۹۰۰ دلار برسد و از این مرز قیمت عبور کند.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ اظهار کرد: آمار اشتغال آوریل سوالات زیادی را درباره آینده اقتصاد ایجاد کردند. این اتفاق برای دلار و بازده اوراق قرضه منفی بوده و برای فلزات مثبت است. طلا می تواند تا مرز ۱۸۹۵ دلار پیشروی کند.

آمار اقتصادی مهم هفته جاری

بر اساس گزارش کیتکونیوز، عمده آمار اقتصادکلان در نیمه دوم هفته منتشر می شود که شامل شاخص قیمت مصرف در روز چهارشنبه، شمار متقاضیان بیمه بیکاری و شاخص قیمت تولیدکننده آمریکا در روز پنج شنبه و خرده فروش و تولید صنعتی آمریکا در روز جمعه خواهد بود. آمار تورم روز چهارشنبه به دقت از سوی بازار دنبال می شود تا روند رشد فشارهای تورمی ارزیابی شود.

برچسب ها: طلا ، ارز ، سکه طلا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: