کد خبر: ۱۹۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - 12 April 2021
بانک مهر ایران در چارچوب طرح «کالاکارت» امکان خرید اقساطی كالا را با كارمزد ۴ درصد و بدون نیاز به سپرده‌گذاري فراهم كرده است.

بانک مهر ایران در چارچوب طرح «کالاکارت» امکان خرید اقساطی كالا را با كارمزد ۴ درصد و بدون نیاز به سپرده‌گذاري فراهم كرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، خرید اعتباری کالا يکي از روش‌هاي شناخته شده جهاني براي فروش کالا است. در اين شيوه، متقاضي كالا در صورت داشتن كارت اعتباري مي تواند بدون پرداخت قيمت كالا در لحظه خريد، آن را به‌صورت اعتباري خريداري كند. مبلغ كالاي خريداري شده نيز به‌مرور و در سررسيد مشخص و البته بدون احتساب سود از موجودي كارت وي كسر مي‌شود.

آنچه باید درباره کالاکارت بانک مهر ایران بدانید
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طرحی با عنوان «کالا کارت» را راه‌اندازی کرده كه به روش‌های مرسوم جهاني نزديك‌تر است. در اين مدل، مشتري مي‌تواند بدون داشتن سپرده، تا ۳۰ ميليون تومان كالا خريداري كرده و اقساط آن را طي ۶ تا ۱۲ ماه به بانك پرداخت كند. نكته قابل توجه اين است كه خريدار كالا بابت بازپرداخت مبلغ كالا، ديگر سودهاي متداول ۱۸ درصد به بالا را پرداخت نمي‌كند و فقط ۴ درصد به‌عنوان كارمزد به بانك مي‌پردازد.
این روش که با هدف حمایت از رونق تولید داخلی و اشتغال‌زايي و همچنين افزايش قدرت خريد مردم اجرا مي‌شود، فقط شامل کالاهاي ايراني بوده و بر اساس آن، مشتريان نيازي به سپرده‌گذاري در اين طرح ندارند و مي‌توانند با توجه به سهميه ماهانه شعب، از تسهيلات قرض‌الحسنه استفاده کنند.
مهم‌ترین مزیت کالا کارت بانک مهر ایران نسبت به طرح‌های مشابه، پرداخت اقساطي وجه کالا بدون افزايش مبلغ، پرداخت تنها ۴ درصد كارمزد و تعداد زياد فروشندگان كالا به اين شيوه است.

نحوه دریافت کالاکارت مهر ایران
متقاضیان دریافت این خدمات در گام نخست باید ليست فروشگاه‌هاي پذيرنده اين کارت را بررسي کنند. سپس با مراجعه به يکي از شعب بانک مهر ايران در سراسر كشور، فرم درخواست كالاكارت را پر كنند. بانك پس از تشكيل پرونده تسهيلاتي، كالاكارت در اختيار آنها مي‌گذارد. پس از آن دارنده كالاكارت‌ مي‌تواند با مراجعه به فروشگاه‌هاي طرف قرارداد، كالاهاي مورد نياز خود را با شرايطي كه پيش‌تر به آن اشاره شد، خريداري كند.
گفتنی است بانک مهر ایران برای تشویق مشتريان خوش حساب، در صورت پرداخت منظم اقساط از سوي آنها، امکان شارژ مجدد حساب بلافاصله پس از پرداخت اقساط تسهيلات قبلي را نيز فراهم کرده و مشتريان مي‌توانند بدون تشکيل پرونده و ضامن، تسهيلات جديد دريافت كنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: