کد خبر: ۱۹۳۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - 21 March 2021
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، گفت: همزمان با لحظه تحویل سال نو حدود چهار هزار پرسنل نیروگاه‌های حرارتی کشور فعال هستند ا در این ایام خللی در تولید برق پایدار برای مردم ایجاد نشود.

بانکداری ایرانی-  مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی، گفت: همزمان با لحظه تحویل سال نو حدود چهار هزار پرسنل نیروگاه‌های حرارتی کشور فعال هستند ا در این ایام خللی در تولید برق پایدار برای مردم ایجاد نشود.

به گزارش وزارت نیرو، «محسن طرزطلب» با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود، افزود: با توجه به اهمیت فعالیت بی‌وقفه این واحدها، طی دو هفته ابتدایی فروردین‌، بیش از هشت هزار پرسنل نیروگاه‌های حرارتی خصوصی و دولتی به صورت ۲۴ ساعته در بخش‌های مختلف بهره‌برداری، تعمیرات و پشتیبانی در حال فعالیت هستند تا در ایام نوروز و ایام کرونا، خللی در تولید برق مورد نیاز نقاط مختلف کشور به ویژه مراکز درمانی ایجاد نشود.

وی حفظ آمادگی تولید نیروگاه‌های حرارتی را از عوامل مهم تامین برق پایدار دوره پیک مصرف دانست و افزود: هر ساله، بعد از پایان دوره اوج بار تعمیرات واحدهای نیروگاهی از مهرماه تا اردیبهشت‌ سال بعد طبق زمان‌بندی معین انجام می‌شود.

طرزطلب با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی برای پیک تابستان امسال درنظر گرفته شده است، افزود: تاکنون ۵۷ هزار مگاوات از برنامه پیش‌بینی شده در این بخش آغاز شده است و در ایام تعطیلات نوروز نیز ۶ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی دیگر آغاز خواهد شد تا این اقدامات در مدت زمان تعیین شده به پایان برسد و نیروگاه‌ها برای تولید حداکثری برق در تابستان امسال آماده شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: