کد خبر: ۱۹۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۷ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - 14 March 2021
عملکرد صنعت بیمه در سال‌جاری بیش از حد انتظار بوده و رضایت دولت و ذی‌نفعان این صنعت را به‌دنبال داشته است.

 عملکرد صنعت بیمه در سال‌جاری بیش از حد انتظار بوده و رضایت دولت و ذی‌نفعان این صنعت را به‌دنبال داشته است.

به گزارش بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در آخرین نشست سال ۱۳۹۹ شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران، سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: فشار تحریم‌ها و همه‌گیری ویروس کرونا، شرایط دشواری را در مسیر حرکت صنعت بیمه قرار داده بود که خوشبختانه با همدلی و همراهی مدیران، کارکنان و دلسوزان صنعت بیمه از این گذرگاه نیز با سربلندی عبور کردیم.


رئیس کل بیمه مرکزی با برشمردن چالش‌های این صنعت در سال‌جاری از رفع نگرانی‌ها در خصوص موانع توسعه‌ای بیمه خبر داد و گفت: سیر نزولی فشارهای بین‌المللی بر صنعت بیمه آغاز شده و در سال آینده نیز با تلاش مضاعف همکاران و تکیه بر الطاف پروردگار فصل موفق‌تری در تاریخ صنعت بیمه رقم خواهد خورد. وی با بیان این مطلب که برخلاف پیش‌بینی برخی محافل بیمه‌ای مبنی بر اختلال در شبکه فروش بیمه نامه‌های زندگی و معضل بازخرید حجم بالایی از این بیمه‌نامه‌ها، اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی دقیق و رویکرد حرفه‌ای همکاران در سال‌جاری رشد قابل قبولی در این حوزه شاهد بودیم که جای قدردانی دارد.

رئیس شورای عالی بیمه از نهایی شدن صندوق حوادث طبیعی به‌عنوان یکی از دستاوردهای درخشان صنعت بیمه یاد کرد و گفت: اعتماد حاکمیت به صنعت بیمه به‌عنوان یک سرمایه بزرگ، قابل احترام است و باید برای تحقق مطالبات دولت و مجلس در این خصوص گام‌های بلندتری برداشته شود.

سلیمانی با بیان این مطلب که بخش اتکایی صندوق بیمه حوادث طبیعی با اهرم بیمه اتکایی، گره خورده است، خاطرنشان کرد: منابع صنعت بیمه روند رو به رشدی دارد و به واسطه نوسانات بسیار در بازار سرمایه در سال آینده سهم مهم‌تری از سرمایه‌های مردم در قالب خرید بیمه‌نامه‌های تامین آتیه به سمت صنعت بیمه سرازیر خواهد شد.

سلیمانی از عجین شدن صنعت بیمه و بازار سرمایه به‌عنوان یکی از نشانه‌های رشد اقتصادی نام برد و افزود: زمینه ورود آحاد جامعه به بازار سرمایه از مسیر صنعت بیمه، فراهم شده و خوشبختانه در زمینه تامین مالی و جبران کسری ذخایر، فعالیت‌های قابل قبولی صورت گرفته است.

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود عملکرد سندیکای بیمه‌گران ایران را در دوره جدید قابل تحسین دانست و افزود: آینده این نهاد تخصصی و صنفی بسیار روشن است و همدلی و تعامل اعضای متعهد و حرفه‌ای سندیکا می‌تواند زمینه‌ساز تحولات چشمگیر آینده باشد.

سلیمانی با تشریح آخرین تحولات صنعت بیمه در حوزه بیمه شخص ثالث اظهار امیدواری کرد با تصویب قوه محترم قضائیه در تعیین نرخ دیه، صنعت بیمه و آحاد جامعه با سهولت بیشتری به ایفای تعهدات خود بپردازند.

او با تاکید بر ضرورت خدمات‌رسانی سریع و کامل بر لزوم تکمیل فرآیند اعتمادسازی در صنعت بیمه تاکید کرد و افزود: پرداخت آسان و بی‌منت خسارات از قدرتمندترین روش‌های تبلیغی برای صنعت بیمه به شمار می‌رود که علاوه بر اثرات روانی در افزایش ضریب نفوذ بیمه نیز موثر خواهد بود.

سلیمانی در همین راستا از مدیران عامل شرکت‌های بیمه درخواست کرد با ترک تشریفات اداری نسبت به پرداخت خسارات حادثه دیدگان زلزله سی‌سخت اقدام عاجل را در دستور کار خود قرار دهند.

وی کسب موفقیت بخش «آی‌تی» و سامانه سنهاب بیمه مرکزی را در بین ۱۵۴ دستگاه اجرایی سراسر کشور مدیون نگاه توسعه‌گرا و الکترونیک‌محور شرکت‌های بیمه‌ای ارزیابی کرد و افزود: کسب رتبه نخست در حقیقت انعکاس خدمات‌رسانی الکترونیکی در صنعت بیمه است و نهاد ناظر تمامی ارکان بیمه‌ای را در احراز این رتبه سهیم می‌داند.

رئیس کل بیمه مرکزی در پایان از روابط عمومی‌ها به‌عنوان صدای روشن صنعت بیمه یاد کرد و افزود: افزایش ضریب شفافیت، تبلیغ موثر، گسترش اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه از ماموریت‌های اصلی روابط عمومی‌ها به شمار می‌رود که باید با دقت و حساسیت بیشتری دنبال شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: