کد خبر: ۱۹۱۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - 31 January 2021
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: قیمت شکر بخش خانوار در بسته‌بندی یک کیلوگرمی معادل هشت هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است و این کالا مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.

بانکداری ایرانی- مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: قیمت شکر بخش خانوار در بسته‌بندی یک کیلوگرمی معادل هشت هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است و این کالا مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.

«علیرضا رستمی» در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: مطابق مصوبه کارگروه تنظیم بازار با رویکرد حمایت کامل از بخش تولید و در نظر گرفتن همه هزینه‌ها، مطابق آخرین نرخ خرید تضمینی چغندر قند، قیمت هر کیلوگرم شکر تولید داخل درب کارخانه معادل ۶ هزار و ۶۵۰ تومان تعیین شده است.

وی افزود: بر همین اساس شکر بخش خانوار در بسته‌بندی یک کیلوگرمی معادل هشت هزار و ۷۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد که مشمول کل شکر تولیدی چغندری و نیشکری با منشا تولید در سال زراعی ۹۹-۱۳۹۸ خواهد بود.

رستمی تاکید کرد: همه کارخانجات مکلف هستند شکر تولیدی و ذخایر خود را با این قیمت و با هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی در قالب بسته‌بندی یک کیلوگرمی به قیمت مصوب و در شبکه منتخب توزیع کنند.

به گفته وی، بدیهی است عرضه با هر روش دیگری به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.

رستمی تصریح‌کرد: در جلسه ۶ بهمن ماه گذشته کارگروه تنظیم بازار نیز مقرر شد شرکت بازرگانی دولتی ایران هماهنگی لازم را برای عرضه گسترده شکر بسته‌بندی ۱۰۰ گرمی برای مصارف خانوار انجام دهد.

به گزارش ایرنا، برپایه مصوبه‌های پیشین، با توجه به تغییر اولویت ارزی شکر از گروه یک به ۲، مقرر شده قیمت‌گذاری این کالای تولید داخل توسط انجمن ذی‌ربط و بر اساس ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین شود.

پیش از این نیز ستاد تنظیم بازار به درخواست شرکت بازرگانی دولتی ایران مقرر کرده بود که ۲۰ هزار تن شکر در اختیار کارگروه‌های استانی قرار بگیرد و طبق تصمیم آنها در استان‌های سراسر کشور توزیع شود.

کاهش روند برداشت نیشکر در اثر بارندگی‌های شدید و نداشتن امکان تامین شکر از محل واردات به دلیل اختلاف قیمت مصوب با قیمت تمام شده وارداتی، علت این درخواست شرکت بازرگانی دولتی ایران است.

برچسب ها: شکر ، مواد غذایی ، تورم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: