کد خبر: ۱۹۰۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - 29 January 2021
مدیر کل گمرک بازرگان، با اشاره به صادرات ماهیانه ۱۰ هزار تن انواع کالا به صورت میانیگن از گمرک بازرگان، جزئیات کشف تریاک از یک کامیون با همکاری پلیس را تشریح کرد.

بانکداری ایرانی-مدیر کل گمرک بازرگان، با اشاره به صادرات ماهیانه ۱۰ هزار تن انواع کالا به صورت میانیگن از گمرک بازرگان، جزئیات کشف تریاک از یک کامیون با همکاری پلیس را تشریح کرد.

مجتبی بازگیر در گفتگو با  تسنیم، با بیان اینکه ماه گذشته از مهمترین گمرک زمینی کشور حدود 11 هزار تن کالا صادر شده است، گفت: در دی ماه امسال بیش از 26 هزار تن کالا به ارزش تقریبی 40 میلیون دلار از طریق گمرک بازرگان وارد کشور شده است.

مدیر کل گمرک بازرگان گفت: در 10 ماهه نخست امسال حدود 91 هزار تن کالا از مرز زمینی بازرگان صادر شده است که ارزش تقریبی این صادرات حدود 300 میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 17 درصد کاهش داشته است.

محصولات پتروشیمی شامل انواع روغن صنعتی و موتور، پارافین،گریس، محصولات نباتی، محصولات کشاورزی (هندوانه ،خریزه ، انگور ،بادام زمینی ،سیر ، خرما، میوه خشک شده ، شیره و عصاره شیرین بیان، سبزیجات ، شاخ و برگ، سیب خشک کرده) ...محصولات سنگی (سنگ مرمر ، تراورتن ،رخام _) اشیاء سرامیکی و شیشه ای ، قراضه و ضایعات از آهن و فولاد، محصولات نساجی انواع محصولات صادراتی از گمرک بازرگان بوده اند.

بازرگیر با بیان اینکه،‌تا دی ماه امسال 240 هزار تن کالا به ارزش 425 میلیون دلار از طریق گمرک بازرگان وارد کشور شده است، گفت: واردات کالا در این مدت نسبت به 10 ماهه نخست سال قبل افت 38 درصدی داشته است.

وسایل مکانیکی اجراء و قطعات آنها ، ماشین آلات و دستگاه های برقی ، مصنوعات از چدن آهن یا فولاد، مواد پلاستیکی ، عصاره رنگ و مرکب ، وسایل نقلیه زمینی، پارچه ، مصنوعات گلدوزی و قالبدوزی ، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیریکسره ، آلومینیوم و مصنوعات از آلومینیوم، کائوچو و اشیای ساخته شده از کائوچو، نیکل و مصنوعات از نیکل، مصنوعات گوناگون از فلزات معلولی ، سنگ فلز جوش و خاکستر آن و غیره عمده محصولات وارداتی از گمرک بازرگان بوده اند.

وی افزود، در این مدت تردد بیش از 144 هزار کامیون ثبت شده که بر این اساس روزانه تشریفات گمرکی 470 کامیون کالا انجام میشود. همچنین در این مدت بیش از 91 هزار مسافر وارد و 58 هزار مسافر نیز ار گمرک مرزی بازرگان خارج شده اند.

مدیر کل گمرک بازرگان همچنین با اشاره به،‌کشف بیش از 67کیلوگرم تریاک از ستون های کامیون،‌ گفت: پس از مشکوک شدن پلیس مبارزه با مواد مخدر به یک کامیون و هدایت آن به گمرک بازرگان، با بررسی های فنی واحدهای ایکس ری و سمگا(مربیان سگ های مواد یاب گمرک ایران) در این گمرک،336 بسته به وزن تقریبی67کیلو گرم در ستون های انتهایی کامیون توسط گمرک کشف شد و تحویل پلیس مبارزه با مواد مخدر، برای اقدامات قضایی و قانونی شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: