کد خبر: ۱۹۰۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - 22 January 2021
رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که واکسن روسی اسپوتینک در بیش از ۱۰ نقطه در هند، چین، برزیل و کره جنوبی تولید و صادر می شود.

بانکداری ایرانی - رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که واکسن روسی اسپوتینک در بیش از ۱۰ نقطه در هند، چین، برزیل و کره جنوبی تولید و صادر می شود.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) روز پنجشنبه در مصاحبه با کانال تلویزیونی روسیه-24 اعلام کرد که واکسن روسی اسپوتینک در بیش از 10 نقطه در هند، چین، برزیل و کره جنوبی تولید و صادر می شود.

وی گفت: [برای صادرات] ما بیش از پنج کارخانه تولیدی در هند داریم، یک سایت در کره داریم...، در چین نیز سه شرکت وجود دارد، در برزیل هم یک شرکت دارای مجوز تولید است.

این مقام روسیه در ادامه تاکید کرد که واکسن اسپوتنیک توسط شرکت های دارویی پیشرو تولید خواهد شد.

وی افزود: بسیاری از شرکت ها در حال رقابت بودند تا واکسن خود را تولید کنند و نه واکسن ما را، اما در اولین مرحله به کارایی واکسن اسپوتینک ایمان می آوردند و در حال حاضر تولید واکسن ما را آغاز کرده اند.

در تاریخ 11 آگوست، روسیه اولین کشوری بود که واکسن ویروس کرونا که Sputnik V نامگذاری شد را در سراسر جهان به نام خود ثبت کرد.

این واکسن توسط مرکز تحقیقات ملی گامالیا برای اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی وزارت بهداشت روسیه ساخته شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: