کد خبر: ۱۸۹۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۱ دی ۱۳۹۹ - 21 December 2020
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت شورای پژوهشی توسط محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

 بانکداری ایرانی - به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت شورای پژوهشی توسط محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

به گزارش ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری روز یکشنبه در متن این ابلاغیه، نامگذاری ایام را فرصتی برای گفت وگو و بیان ایده‌ها دانسته و تاکید کرد: هفته پژوهش و فناوری بهانه‌ای است برای بازخوانی این کلام مهم رهبری معظم انقلاب که فرمودند؛ "مشکلات موجود کشور با تکیه بر علم و پژوهش قابل حل است".

وی در بخش دیگر این ابلاغیه افزود: برای رویارویی با مسائل متنوع حوزه مأموریت این وزراتخانه نیازمند همراهی، یاری پژوهشگران و محققان هستم تا با تولید دانش نظری و کاربردی به توصیه و راهکارهای سیاستی در حوزه‌های مختلف تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست یابیم.

شریعتمداری گفت: حوزه سیاستگذاری، تصمیم گیری و مدیران اجرایی نیز باید ملزم باشند که نتایج پژوهش ها و تحقیقات را در فرایند سیاستگذاری دخالت دهند. نباید اجازه داد که پژوهش و تحقیق به یک شعار، عکس یادگاری یا یک ژست مدیریتی تنزل یابد.

وزیر تعاون تصریح کرد: با وجود آن که در ایام تصدی مسئولیت وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با افتخار از مشورت ها و همراهی جمع فراوانی از اندیشمندان و پژوهشگران بهره‌مند بودم و دانش این محققان در تصمیمات و سیاستگذاری‌ها بسیار موثر و اصلاح کننده بوده، اما با هدف ایجاد ارتباط ساختارمند بین سیاستگذاران و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پژوهشگران تشکیل "شورای عالی پژوهش" در وزارتخانه ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنم همه بخش‌ها و واحدهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان ها، صندوق ها و شرکت های تابعه موظف هستند از تصمیمات این شورا تبعیت کرده و نهایت همکاری را داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: