کد خبر: ۱۸۹۴۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۸ - ۰۱ دی ۱۳۹۹ - 21 December 2020
میزان سرمایه گذاری خارجی در چین به بالاترین سطح امسال رسید.


 بانکداری ایرانی - میزان سرمایه گذاری خارجی در چین به بالاترین سطح امسال رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از شین هوا، داده‌های منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی چین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در چین در دوازده ماه منتهی به نوامبر به ۸۹۹.۳۸ میلیارد یوان رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه منتهی به ماه قبل ۶.۳ درصد افزایش نشان می دهد. تنها در ماه نوامبر ۹۸.۷ میلیارد یوان ( معادل ۱۵ میلیارد دلار) در چین سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته که این رقم نسبت به ماه قبل ۵.۵ درصد بیشتر شده است.

هر چند که کووید-۱۹ در چین تا حد زیادی مهار شده و روند بازگشایی کسب و کارها و بازگشت زندگی به شرایط عادی آغاز شده است، اما این کشور با بیش از ۴۶۰۰ کشته و ۱۰۰ هزار مبتلا، کماکان یکی از اصلی‌ترین کانون های درگیر با این بیماری در سطح جهان محسوب می شود.

وانگ شو ون- معاون وزیر بازرگانی چین پیشتر با اشاره به تمایل شرکت های خارجی به گسترش کسب و کار خود در چین، بر تمایل دولت متبوعش در فراهم کردن فضای بهتر برای سرمایه گذاران خارجی تاکید کرده بود.

متوسط سرمایه گذاری خارجی چین در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۴.۵۸ میلیارد دلار بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سرمایه گذاری ۱۳۴.۹۶ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸ و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به سرمایه گذاری ۱.۸۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۰۰ بوده است.

در سال ۲۰۲۰ میلادی کمترین رقم سرمایه گذاری خارجی مربوط به ماه ژانویه با ۱۲۶.۸ میلیون دلار بود.

صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی چین در سال جاری تحت تاثیر شیوع کرونا، تعطیلی کسب و کارها و اخلال در تجارت خارجی به زیر دو درصد برسد که در صورت تحقق، این نرخ رشد ضعیف ترین رشد اقتصادی ثبت شده چهار دهه اخیر دومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: