کد خبر: ۱۸۶۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸ - ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - 17 October 2020
آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا اعلام کرد که هواپیمای بوئینگ مکس ۷۳۷ برای پرواز ایمن است و اعلام کرد که این هواپیمای زمینگیر شده می تواند قبل از پایان سال ۲۰۲۰ به آسمان این منطقه بازگردد.

به گزارش تسنیم به نقل از راشاتودی، آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که هواپیمای بوئینگ مکس 737 برای پرواز ایمن است و اعلام کرد که این هواپیمای زمینگیر شده می تواند قبل از پایان سال 2020 به آسمان این منطقه بازگردد.

پاتریک کای، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا به بلومبرگ گفت که از تغییراتی که بوئینگ در هواپیمای خود ایجاد کرده راضی است.

وی گفت که پس از پروازهای آزمایشی این هواپیما در ماه سپتامبر، آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا در حال انجام بررسی های نهایی اسناد پیش از صدور دستورالعمل صلاحیت هوایی این هواپیماست. انتظار می رود که این دستورالعمل ماه آینده صادر شود.

به گفته این مقام مسئول، در پی صدور این دستورالعمل، به مدت چهار هفته درباره آن اظهار نظر عمومی خواهد شد. ساخت یک سنسور به اصطلاح مصنوعی نیز برای ایجاد افزونگی 20 تا 24 ماه طول خواهد کشید.

افزونگی در علوم مهندسی عبارت است از قرار دادن زیربخش‌های مشابه در یک سامانه به صورت موازی به طوری که عملکرد کلی سامانه در شرایط خطا تضمین شود.

کای گفت: تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که این هواپیما ایمن است و سطح ایمنی کنونی برای ما کافی است. آنچه ما با بوئینگ بحث کردیم این واقعیت است که با سنسور سوم می توانیم به سطح ایمنی بالاتر نیز برسیم.

این در حالی است که اداره هوانوردی فدرال آمریکا در مورد اجازه پرواز مجدد این هواپیما هنوز تصمیم گیری نکرده است.

استیو دیکسون، رئیس اداره هوانوردی فدرال آمریکا، که اواخر ماه گذشته با هواپیمای مکس پرواز کرد، گفت که این هواپیما "بسیار راحت است اما روند کار کامل نبود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: