کد خبر: ۱۸۴۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - 14 September 2020
شکور علیشاهی/ تحلیلگر بازار سرمایه

روند بلند‌مدت شاخص صنعت بانکداری، صعودی برآورد می‌شود. به نظر می‌رسد اصلاح قیمتی که در مسیر صعودی این شاخص از حدود ۲۲ روز کاری قبل و با برخورد به محدوده مقاومتی ۱۰ هزار و ۹۰۰ واحد شروع شده بود با برخورد به محدوده حمایت ۸ هزار و ۷۵۰ واحد، به پایان رسیده و شاخص صنعت بانکداری دوباره به روند صعودی خود بازگشته است اما هنوز روند نزولی کوتاه‌مدت به سمت بالا شکسته نشده و این موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران با احتیاط بیشتری به معاملات نمادهای موجود در این شاخص بپردازند.


با توجه به واکنش شاخص صنعت بانکداری به این محدوده، می‌توان امیدوار بود روند نزولی کوتاه‌مدت تشکیل شده از حدود یک ماه پیش به پایان برسد اما این سناریو زمانی قطعی می‌شود که اولا خط روند نزولی کوتاه‌مدت به سمت بالا شکسته و بعد از آن محدوده مقاومتی پرقدرت ۹ هزار و ۸۰۰ واحد با حجم زیاد به سمت بالا قطع شود. در چهار هفته گذشته شاخص بانکداری با حدود ۲/ ۱۳ درصد کاهش از محدوده ۱۰ هزار و ۳۹۶ واحد به ۹ هزار و ۲۳ واحد رسید.

با توجه به حضور قیمت‌ها در نزدیکی منطقه اشباع فروش در هنگام برخورد به حمایت پرقدرت محدوده ۸ هزار و ۷۵۰ واحد، سناریوی محتمل برای شاخص صنعت بانکداری، پایان حرکت اصلاحی و برگشت به روند صعودی کرده است که در این موج صعودی به دنبال باز پس گرفتن سقف قبلی یعنی محدوده ۱۰ هزار و ۹۰۰ واحد و پس از آن رسیدن به محدوده ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد تلاش خواهد کرد. همچنین در مسیر رسیدن به سقف قبلی دو محدوده مقاومتی مهم وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: