کد خبر: ۱۸۳۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - 27 August 2020
به موجب تصمیم هیات مدیره موسسه توانست تسهیلات تعدادی از مشتریان خود به مبلغ 20.370 میلیارد ریال که در سرفصل مطالبات غیرجاری موسسه ملل قرار داشت با تملیک 100 درصد سهام شرکت های فرش ایران، روغن طلایی نیشابور و سیرود شبکه به ترتیب به مبالغ 3.331، 1.502 و 2.557 میلیارد ریال و 8 فقره ملک و سهام شرکت ها جمعاً به مبلغ 12.979 میلیارد ریال تسویه نماید.

موسسه ملل از تحصیل سهام شرکت سهامی فرش ایران خبر داد.

به گزارش بانکداری ایرانی، "وملل" پیرو اطلاعیه 6 شهریور ماه با موضوع  تحصیل سهام  اعلام کرد: به موجب تصمیم هیات مدیره موسسه توانست تسهیلات تعدادی از مشتریان خود به مبلغ 20.370 میلیارد ریال که در سرفصل مطالبات غیرجاری موسسه  ملل قرار داشت با تملیک 100 درصد سهام شرکت های فرش ایران، روغن طلایی نیشابور و سیرود شبکه به ترتیب به مبالغ 3.331، 1.502 و 2.557 میلیارد ریال و 8 فقره ملک و سهام شرکت ها جمعاً به مبلغ 12.979 میلیارد ریال تسویه نماید.

بدین ترتیب مبلغ فوق از مرداد ماه سال جاری از سرفصل تسهیلات به سرفصل دارایی های تملیکی منتقل گردید.

شایان ذکر است این اقدام منجر به برگشت مبلغ 252 میلیارد ریال از ذخایر شناسایی شده در سنوات گذشته(ناشی از مطالبات غیرجاری) گردید و در حساب های مربوطه اعمال شد که نتایج حاصل از این عملیات در مقطع گزارش دهی صورت های مالی شش ماهه منتهی به 31 شهریور 1399 منعکس خواهد شد.

شرکت فرش ایران سهامی خاص و غیربورسی بوده و فعالیت اصلی شرکت ترویج و تولید فرش دستباف بوسیله ایجاد کارگاه های متمرکز و غیرمتمرکز است.

شرکت روغن طلایی نیشابور نیز سهامی خاص و غیربورسی بوده و در زمینه روغن کشی دانه های روغنی است و شرکت حمل و نقل بین المللی سیرود شبکه در زمینه حمل و نقل مواد نفتی، بنزین، گازوئیل، مازوت و گاز مایع در سطح داخلی و بین المللی فعالیت می کند و شرکتی با مسولیت محدود و غیربورسی است.لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: