کد خبر: ۱۸۱۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۹ - 16 July 2020
مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران از تجهیر منابع مالی جدید برای تکمیل طرح های صادراتی به پشتوانه صندوق ضمانت صادرات ایران خبر داد.
 
 به گزارش  تسنیم، بر اساس توافق نامه چند جانبه امضا شده بین صندوق ضمانت صادرات ایران، بانک توسعه صادرات ایران و گروه ارزش آفرینان پاسارگاد (وابسته به بانک پاسارگاد)، منابع ارزی جدیدی تا سقف پنجاه میلیون یورو برای تکمیل طرحهای توسعه صادرات محور تامین خواهد شد. 

افروز بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اهمیت درآمدهای ارزی صادرات در شرایط تحریم، اظهار داشت: این صندوق برای گسترش ظرفیت صادراتی کشور از طریق کمک به تکمیل هر چه سریعتر  طرحهای صادراتی با اولویت تلاش می کند. 

وی  افزود، صندوق امیدوار است در چارچوب این تفاهم نامه و با کمک سیستم بانکی داخلی، بخشی از منابع مالی در اختیار شعب بانکهای ایرانی در خارج از کشور به پروژه های صادراتی تزریق گردد. 

بهرامی خاطر نشان کرد:  این کنسرسیوم در گام های بعدی، تجهیز منابع مالی به طرحهای خدمات فنی و مهندسی در کشورهای هدف خصوصا پانزده کشور همسایه  را نیز هدفگذاری نموده است.

بهرامی گفت: چنین برنامه ریزی شده تا بانک توسعه صادرات در نقش بانک عامل، صندوق ضمانت صادرات به عنوان ضامن بازگشت تسهیلات با کمک شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد، در سه ماه آتی تا سقف 50 میلیون یورو منابع جدید برای این منظور تجهیز کند.

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات در پایان بیان کرد:  مشارکت بانک‌های دیگر و خصوصا صندوق توسعه ملی، ظرفیت‌های بیشتری برای نیل به این هدف در اختیار خواهد گذاشت که تشکیل کنسرسیوم های تامین مالی صادرات را ارتقا خواهد بخشید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: