کد خبر: ۱۸۱۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۰ - ۲۲ تير ۱۳۹۹ - 12 July 2020
مدیر پیش‌‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در مناطقی از شمال‌غرب و سواحل خزر، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و این شرایط تا پنج روز آینده در این مناطق حاکم است.
 
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با  فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: امروز و فردا در مناطقی از شمال‌غرب، ‌سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های سمنان، البرز، تهران و قزوین، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و این شرایط تا پنج روز آینده در این مناطق حاکم است.

وی افزود: همچنین امروز و فردا در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران، قزوین و سمنان رشد ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: در سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب و ارتفاعات کرمان همچنین استان‌‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در همین مدت در شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک حاکم است.

ضیائیان اضافه کرد: از فردا تا چهارشنبه 25 تیر دریای عمان و تنگه هرمز مواج  خواهد بود.

وی اظهار کرد:‌ روز آینده اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و اردبیل با کمینه دمای 14 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز نیمه‌ابری جهت باد جنوب شرقی، سرعت باد 18 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 22 درصد است.

ضیائیان ادامه داد: روز آینده آسمان تهران نیمه ابری تا ابری گاهی افزایش باد با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 35 و 25 درجه خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: