کد خبر: ۱۷۸۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 26 May 2020
سرمایه اسمی شرکت ها در بورس که با رکوردی جدید و افزایش سقف سرمایه ها همراه شده با معرفی ۱۰ شرکت بزرگ همراه شد که در این میان، بانک بورسی و شستا برای نخستین بار حضور دا
سرمایه اسمی شرکت ها در بورس که با رکوردی جدید و افزایش سقف سرمایه ها همراه شده با معرفی ۱۰ شرکت بزرگ همراه شد که در این میان، بانک بورسی و شستا برای نخستین بار حضور دارد.

به گزارش بانکداری ایرانی  ، با آغاز سال جاری ، تغییر و تحولات متعددی از لحاظ مواردی چون شاخص بورس، سرمایه اسمی شرکت ها ، قیمت هر سهم، ارزش روز بازار شرکت ها و ... در بورس رخ داد .

براین اساس، بررسی شرکت ها از لحاظ سرمایه اسمی در سال گذشته حکایت از کسب رتبه اول توسط بانک تجارت با سرمایه 22.3 هزار میلیارد تومانی داشت و پس از آن به ترتیب فولاد مبارکه، بانک صادرات، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو، ملی مس، سرمایه گذاری غدیر، ذوب آهن، مخابرات و چادرملو در رتبه های دوم تا دهم قرار گرفتند.

اما شرکت ایران خودرو با برگزاری مجمع فوق العاده و تصویب افزایش سرمایه 1872 درصدی از همین محل در پایان سال گذشته، سرمایه را از 1.53 به 30.1 هزار میلیارد تومان رساند و در رتبه نخست بزرگان بورس ایران از لحاظ سرمایه اسمی ایستاد .

پس از ایران خودرو، بانک تجارت با سرمایه 22.3 هزار میلیارد تومانی و فولاد مبارکه با سرمایه 20.9 هزار میلیارد تومانی در پله های دوم و سوم نشستند.

همچنین شرکت های سایپا، بانک صادرات، بانک پارسیان، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس، تاپیکو و شستا به ترتیب با سرمایه 19.5، 17.5، 15.6، 14.3، 10.1، 8.1 و 8 هزار میلیارد تومانی در رتبه های چهارم تا دهم سرمایه اسمی ایستادند.
برچسب ها: بورس ، سرمایه اسمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: