کد خبر: ۱۷۷۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 04 May 2020
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ذیل مسکن ملی، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه عملیات اجرایی مسکن فرهنگیان در نقاط مختلف کشور آغاز می شود.
 
 
حبیب الله طاهرخانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در قالب طرح اقدام ملی مسکن، ذیل تفاهم نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی که مابین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسیده، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه عملیات اجرای ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد از این طرح در استان‌هایِ تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود. البته در مجموع در ۱۱ استان تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و زنجان، طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان انجام می‌شود.

وی افزود: بخش عمده واحد ها توسط آموزش و پرورش با محله سازی کامل اجرا می‌شود. در مناطقی هم که امکان اجرا ندارند، وزارت راه و شهرسازی و مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید احداث واحدها و محوطه سازی را بر عهده خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه شرایط واگذاری واحدها به متقاضیان همانند شروط طرح اقدام ملی خواهد بود تصریح کرد: سبز بودن فرم «ج» و نداشتن سابقه مالکیت طبیعتاً از شروط اصلی است. ممکن است آموزش و پرورش نیز اولویت هایی مثل سن معلمان، تعداد اعضای خانوار یا سابقه فرهنگیان را در نظر بگیرد.

طاهرخانی در پاسخ به این سوال که آیا این ۱۷۰ هزار واحد علاوه بر ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی است یا خیر اظهار کرد: در بعضی بخش ها ممکن است همپوشانی هایی با فراخوان های قبلی مسکن ملی وجود داشته باشد و در بخش‌های دیگر ظرفیت های جدیدی اضافه شود اما عمده واحدها اضافه بر ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی است.

وی شهرهای جدید پرند، صدرا، بهارستان و برخی دیگر از شهرهای جدید را از جمله مناطقی خواند که کلنگ زنی مسکن فرهنگیان در آنجا انجام می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: طرح اقدام ملی مسکن در شقوق مختلف از جمله مشارکت، ثبت نام، مسکن کارگران، کارکنان وزارت دفاع و مسکن فرهنگیان در مراحل مختلف آماده سازی و احداث در حال اجراست و با سرعت مناسبی پیش می رود.

مترو پردیس در انتظار مصوبه دولت

طاهرخانی همچنین درباره آخرین وضعیت پروژه مترو پردیس گفت: تفاهم نامه این طرح بین شرکت عمران و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به امضا رسیده و هم اکنون در انتظار دریافت مصوبه دولت هستیم که انشاالله به زودی تصویب خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: