کد خبر: ۱۷۲۱۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - 15 February 2020
در پی تحریم های آمریکا علیه ایران چند بانک ایتالیایی حساب شهروندان ایرانی را بسته یا محدودیت هایی برای آن اعمال کرده اند.
در پی تحریم های آمریکا علیه ایران چند بانک ایتالیایی حساب شهروندان ایرانی را بسته یا محدودیت هایی برای آن اعمال کرده اند.

به گزارش  یورونیوز، چندین بانک ایتالیا حساب شهروندان ایرانی را بسته یا محدودیت هایی برای آن اعمال کرده اند، این اقدام که به موجب تحریم های آمریکا علیه ایران صورت گرفته، عده ای را در  شرایط مالی حساسی قرار داده است.

بر اساس این گزارش ،یک شعبه از بانک آی ان جی دیرکت ایتالیا چند ماه پیش با ارسال نامه‌ای به مشتریان ایرانی از آن ها توضیحات و مدارکی در خصوص درآمد و نقل و انتقال های بانکی خواسته است که این اقدام باعث بسته شدن چندین حساب بانکی شد.

بسیاری از ایرانی های ساکن ایتالیا یا دانشجو هستند یا شهروند بلند مدت محسوب می شوند که مشاغل محلی دارند و حقوق ماهانه آنها در یک بانک محلی واریز میشود. بنابراین، این بسته شدن و محدود شدن حساب ها بسیاری از آنها را در یک شرایط مالی ناگوار قرار می دهد.

این در حالی است که بانک های ایتالیا تابع قانون ممنوعیت نژاد پرستی هستندو اجازه ندارند هیچ حسابی را مسدود و محدود کنند یا تقاضای وام را فقط به خاطر ملیت متقاضیان رد کنند.

چندین بانک اروپایی به خاطر دور زدن تحریم های ایران جریمه‌های سنگینی شده اند. برای مثال، داچ بانک آی ان جی در 2012 ، 619 میلیون دلار جریمه به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و ایران پرداخت کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: