صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۶۷۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۴ - ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - 22 November 2019
مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه گفت: در حال نهایی کردن دستورالعمل مرتبط با آئین‌نامه جذب استارت‌آپ‌ها یا کارگزاران برخط در صنعت بیمه هستیم.

مهرداد رضایی در حاشیه «همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور» در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه شورای عالی بیمه مبنی بر فعالیت استارت‌آپ‌ها در صنعت بیمه اظهار داشت: با افزایش فعالیت‌های دانش‌بنیان‌ در صنعت بیمه، شورای عالی بیمه تصویب کرد که فعالیت‌های استارت‌آپی آغاز شده و کارگزاران برخط فعالیت خود را شروع کنند این در شرایطی است که زمانی در همین صنعت، کمپین‌های مبارزه با استارت‌آپ بیمه‌ای برپا می‌شد اما اکنون این پذیرش به وجود آمده است.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه افزود: در حال حاضر ۱۶۳ شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند که در بین این تعداد، کارگزاران و شرکت‌های بیمه و نیز افراد حقیقی حضور دارند ضمن اینکه ۱۵ استارت‌آپ نیز در حوزه بازاریابی و فروش بیمه مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: از سه سال قبل رویکرد بیمه مرکزی به استارت‌آپ‌ها مثبت بود، نه تنها آن را یک انتخاب نمی‌دانست بلکه حضور آنها در صنعت بیمه را به عنوان یک اجبار تلقی می‌کرد و هم‌اکنون هم در حال نهایی کردن دستورالعمل آئین‌نامه جذب استارت‌آپ‌ها یا کارگزاران برخط هستیم.

این مقام مسئول در بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: در عین حال بیمه مرکزی در حال تلاش برای تدوین آئین‌نامه فعالیت بازاریابان بیمه‌ای است تا شرایط این افراد را تغییر دهد البته بعد از فراخوان بیمه مرکزی برای ثبت‌نام افرادی که آمادگی تأسیس استارت‌آپ دارند، بالغ بر ۴۰ درخواست به ثبت رسید.

 این در شرایطی است که استارت‌آپ‌ها در گذشته به دلیل نداشتن مجوز از سوی بیمه مرکزی با محاسبات معکوس، نرخ‌های شرکت‌های بیمه را منتشر می‌کردند و حق انتخاب را به مردم می‌دادند.

رضایی با بیان اینکه فعلاً مجوز فعالیت بازاریابان برخط در صنعت بیمه را صادر کرده‌ایم، اظهار داشت: ما آمادگی کامل برای ارائه پروانه به کارگزاری‌های برخط را هم داریم.
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت