صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۵۲۴۰۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۹ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - 02 February 2019

مدیرعامل سرمایه‌گذاری آتیه صبا از برنامه‌های گسترده این هلدینگ برای ورود شرکت‌های زیرمجموعه به بورس خبر داد.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری آتیه صبا از برنامه‌های گسترده این هلدینگ برای ورود شرکت‌های زیرمجموعه به بورس خبر داد. 

ولی آذروش در نشستی با خبرنگاران آخرین عملکرد و برنامه‌های این شرکت را تشریح کرد و گفت: در تلاش هستیم کاغذسازی قائم‌شهر و هواپیمایی آسمان را به بورس ببریم.

وی همچنین با اشاره به خروج آتیه صبا از بنگاهداری و واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه افزود: بسیاری از شرکت‌های زیرمجموعه تاکنون با زیان همراه بوده‌اند و صورت‌های مالی غیر‌قابل رسیدگی بسیاری داشتیم؛ درحالی‌که اکنون هیچ کدام از شرکت‌های ما با زیان همراه نیستند. 

وی با اشاره به اینکه شرکت‌هایی مانند کفش‌ملی، هواپیمایی آسمان، انبارسازی عمومی خدمات گمرکی و کارخانه کاغذسازی قائم‌شهر و آپادانا سرام اکنون از حالت زیان‌دهی خارج شده‌اند، اضافه کرد: پس از ۸ سال برای اولین بار صادرات لوله از سوی شرکت لوله‌سازی و ماشین‌سازی به کشورهای خارجی انجام و رقم تولید به ۳۳‌هزار تن افزایش یافته است. 

آذروش ادامه داد: تولید لوله‌های چدنی ۲۰۰۰ را برای اولین بار در کشور انجام دادیم و این تکنولوژی برای اولین بار توسط نیروهای متخصص ما انجام شده است.  وی همچنین با اشاره به تغییرات جدید شرکت آپادانا سرام گفت: شمار خطوط فعال این شرکت اکنون به ۱۴ خط افزایش یافته درحالی‌که ۸۰ درصد مواد اولیه در این شرکت وارداتی است، اما توانسته ایم وابستگی مان را به ۴۰ درصد کاهش دهیم.

 وی در ادامه با اشاره به احیای برند کفش ملی تصریح کرد: با استفاده از ۱۷۱ تولیدکننده داخلی و ۱۵ هزار نیروی در حال کار بر حسب نیاز جامعه کفش طراحی و تولید می‌کنیم و بر همین اساس کفش ملی را از زیان‌دهی خارج کرده‌ایم. آذروش افزایش ظرفیت تولید کارخانه سیمان زیرمجموعه شرکت را از دیگر موفقیت‌های شرکت دانست و ادامه داد: صنایع کاغذسازی قائمشهر نیز اکنون ۳۵۰ تن تولید دارد.

 همچنین شرکت تجهیزات ایمنی راه‌ها نیز جزو شرکت‌های زیان‌ده بود که باید در راستای واگذاری بنگاه‌های زیان‌ده، از آن خارج می‌شدیم، اما اکنون تلاش‌های خوبی برای سوددهی و افزایش تولیدات آن انجام شده است.

 وی همچنین با اشاره به افزایش تولیدات کنسانتره مس و مس ناخالص در صنایع مس تکنار گفت: این شرکت در بورس پذیرش شده است. وی با اشاره به فعالیت‌های هلدینگ در بخش حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده‌ای گفت: در حمل و نقل هوایی شرکت هواپیمایی آسمان امسال رتبه نخست ۹ ماهه گذشته را برای ارائه خدمات مطلوب و مناسب به مسافران به خود اختصاص داد. 

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار توانستیم تعمیرات موتور هواپیما را در سطح کشور انجام دهیم که بر این اساس ۱۰فروند هواپیمای زمین‌گیر را نوسازی و وارد ناوگان کردیم.  آذروش با اشاره به حمل‌ونقل‌ دریایی و فعالیت شرکت ملی نفتکش متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری افزود: با ۵۵ نفتکش ۱۳۰ هزار تن فرآورده نفتی را جابه‌جا‌ کردیم. 
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت