صنعت و معدن
محک
خیریه همت
کد خبر: ۱۴۰۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - 09 August 2018

بانکداری ایرانی ـ جذب منابع برای بانک‌ها از مهمترین عوامل ادامه حیات آنهاست. بانک‌ها همواره به دنبال مهیا کردن شرایطی هستند تا بتوانند در جذب منابع موفق شوند.

بانکداری ایرانی  ـ جذب منابع برای بانک‌ها از مهمترین عوامل ادامه حیات آنهاست. بانک‌ها همواره به دنبال مهیا کردن شرایطی هستند تا بتوانند در جذب منابع موفق شوند.

به گزارش بانکداری ایرانی  ، در بانکداری نوین، عملیات تجهیز منابع مالی از طریق فعالیت‌های زیر انجام می‌گیرد. الف - جذب منابع مالی از طریق ایجاد شعبات و واحدهای فرعی در کشورهای خارجی. ب -انجام فعالیت‌های غیربانکی با خرید سازمان‌های کارگزاری مانند شرکت‌های بیمه و بنگاه‌های معاملات ملکی.  ج -ارائه خدمات مالی غیربانکی مانند کارگزاری، بیمه، صندوق بازنشستگی، مدیریت دارایی‌ها، امور ساختمان و... به مشتریان. د -ارائه خدمات به مشتریان خرد که نیاز به خدمات مشخصی دارند. ه - ارائه خدمات به شرکت‌های بزرگ و سازما‌ن‌های دولتی.  - ارائه خدمات مشاوره‌ای در سرمایه‌گذاری، خرید و فروش سهام و مبادله ابزارهای مالی، ارز و مشتقات آن.

در نظام بانکی ایران- اسلامی شرایط کمی متفاوت است.  تجهیز منابع با توجه به قوانین بانکداری اسلامی ، علاوه بر شرایط دیگر بانکهای نوین دو روش اضافه نیز دارد. نخست از طریق جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز که منابع مالکانه نامیده می‌شوند. سپس از طریق جذب سپرده‌های مدت‌دار که منابع وکالتی نامیده می‌شوند. 

توفیق بانک گردشگری در جذب منابع

بانک گردشگری در زمینه جذب منابع توانایی آن را داشته که بتواند رشد 13 درصدی را در جذب منابع در توفیق داشته است.

سپرده های جمع آوری شده در پایان دوره 4 ماهه نخست سال 97 به مبلغ 274 هزار و 439 میلیارد ریال رسیده است . ابتدای دوره چهارماهه مبلغ سپرده به مبلغ 242 هزار و 555 میلیارد ریال بوده که به رشد 13 درصدی طی چهارماه منجر شده است . 

سپرده یک ساله با  رقم 163 هزار میلیارد ریال و سپرده کوتاه مدت به ترتیب بالاترین عملکرد را در بخش سپرده گیری داشتند. 

سپرده‌های جمع آوری شده ،  در پایان دوره 4ماهه سبب پرداخت سود 17 هزار و 494 میلیارد ریالی شده است . 

این رخداد درحالی است که در تیرماه بانک 656 هزار میلیارد ریال عملکرد در سپرده داشته است.  

تسهیلات اعطایی بانک گردشگری

مانده تسهیلات چهارماهه بانک گردشگری 146 هزار و 249 میلیارد  شده  که بر این اساس مبلغ 12 هزار  میلیارد ریال درآمد نصیب بانک شده است.

در تیر97 بانک گردشگری 4هزار و 911 میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرد که با احتساب درآمد مانده قبلی سهم ماهانه بانک از محل تسهیلات سه هزار و 105 میلیارد ریال شده است. 

صنعت و معدن
محک
خیریه همت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت
صنعت و معدن
محک
خیریه همت