کد خبر: ۶۴۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۸ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - 25 February 2016
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه منشاء پولشویی و مفاسد کشورهای غربی هستند گفت: تلاش گسترده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با مفاسد ستودنی است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه منشاء پولشویی و مفاسد کشورهای غربی هستند گفت: تلاش گسترده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با مفاسد ستودنی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، ناصر سراج در سمینار آموزشی مشترک سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون درستکاری جمهوری عراق که در مجتمع قضایی ولایت مشهد برگزار شد با اشاره به اینکه منشأ پولشویی و مفاسد کشورهای غربی هستند اظهار داشت: تلاش گسترده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با مفاسد ستودنی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: آموزه‌های دینی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر نظارت مستمر حاکمیت بر کارگزاران تأکید دارد و ما نیز اقدامات خوبی در این بخش به انجام رسانیده‌ام و این اقدامات ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اکثر مسئولان کشورهای عربی مانند عربستان فاسد و مروج فساد هستند و نمونه آن پشتیبانی این کشور از برادرکشی و ایجاد تفرقه در جهان اسلام است و این مسئله نیز نشان دهنده وابستگی این رژیم‌های غیرمردمی به استعمارگران و جهان غرب است.

سراج خاطرنشان کرد: وابستگی و فساد این خاندان‌ها و رژیم‌ها سبب سوءاستفاده سایرین و نیز رواج بی‌قانونی عمومی می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: ما می‌بینیم که کشورهای غربی ظاهراً در زمینه مبارزه با پولشویی سروصدای زیادی به راه انداختند اما واقعاً آنها در زمینه مبارزه با فساد و پولشویی جدی هستند؛ ما در بسیاری موارد برای بازگرداندن افراد متهم به پولشویی با سایر کشورها مذاکره کردیم اما در پاسخ به ما گفتند به دلیل تحریم بودن، امکان بازگرداندن اموال به ایران وجود ندارد حال این کشورهای غربی فاسد هستند یا کشورهای مسلمان.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم اکثر مفاسد موجود در کشورهای اسلامی منشا غربی دارد و نمونه آن مسائلی بود که پس از سقوط صدام روی داد و بسیاری از اموال دولت و ملت عراق صدمه خورد و از بین رفت بنابراین ما باید با هم متحد باشیم و در زمینه فساد اقدامات مشترک داشته باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: