کد خبر: ۴۹۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - 06 September 2015
ساجدی‌نیا با اشاره به کشف 8000 حلقه لوح فشرده مبتذل و مستهجن از کافی‌نت‌های متخلف، گفت: به صاحبان تعدادی از واحدهای صنفی بازدیدشده نیز تذکرات لازم داده شد.
رئیس پلیس تهران بزرگ از نظارت مستمر پلیس بر عملکرد کافی‌نت‌ها و برخورد باپلمپ 272 کافی‌نت متخلف در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به اجرای طرح امنیت و آرامش در محلات شهر تهران، گفت: در پی تخلفات متعدد و مکرر برخی از این واحدهای صنفی متخلف و همچنین تشکیل پرونده‌های گوناگون در پلیس فتای تهران بزرگ و نیز گزارش‌های مردمی در مورد سوء استفاده این متخلفان در کافی‌نت‌های غیرمجاز، ماموران پلیس تهران بزرگ ضمن اجرای طرح برخورد با کافی‌نت‌های غیرمجاز و متخلف از این صنوف بازدید کردند.

وی با بیان اینکه در این طرح مالکان کافی‌نت‌هایی که خلاف مقررات صنفی و هنجارهای اجتماعی فعالیت داشته باشند، به عنوان متخلف شناخته و واحد صنفی آنها پلمپ می‌شود، گفت: طی این طرح که از ابتدای سال جاری اجرا شده است کارشناسان پلیس فتا به همراه ماموران نظارت بر اماکن عمومی پلیس تهران بزرگ پنج هزار و 280 مرتبه کافی‌نت‌ها را مورد بازدید قرار داده‌اند که در نتیجه 272 کافی‌نت به خاطر تخلفات مالکان آن پلمپ شد و 847 کافی نت دیگر نیز اخطاریه پلمپ دریافت کرده‌اند.

ساجدی‌نیا با اشاره به کشف 8000 حلقه لوح فشرده مبتذل و مستهجن از کافی‌نت‌های متخلف، گفت: به صاحبان تعدادی از واحدهای صنفی بازدیدشده نیز تذکرات لازم داده شد.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه طرح برخورد با کافی‌نت‌های متخلف شهر تهران در راستای اجرای طرح آرامش و امنیت در محلات شهر تهران و بنا به درخواست خانواده‌ها در دستورکار پلیس تهران بزرگ قرار گرفته است، گفت: با کسانی که سعی در انجام اعمال خلاف قانون و اخلاق دارند، بدون اغماض و برابر قانون برخورد خواهد شد چرا که متصدیان و مالکان کافی‌نت‌های متخلف با ارائه خدمات غیرقانونی در راه آسیب‌ رساندن به جوانان و به تبع آن خانواده‌ها حرکت می‌کنند و وظیفه پلیس است که با این متخلفان برخورد کند.

وی با اشاره به مصادیق مجرمانه این گونه واحدهای صنفی تصریح کرد: از جمله جرایم و تخلفاتی که در این گونه واحد های صنفی متخلف روی می دهد می توان به نداشتن پروانه کسب، بازی های اینترنتی مستهجن و مبتذل، نگهداری تصاویر نامناسب، استفاده از مجاری فیلترشکن و در اختیار قرار دادن آن در دسترس کودکان و نوجوانان، امکان ورود کاربران به سایت های مبتذل و مستهجن، امکان دسترسی به رمز عبور مشتریان، امکان دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی کاربران، حضور افراد ناباب و بدون صلاحیت در واحد های صنفی متخلف جهت ایجاد مزاحمت برای مشتریان خصوصا بانوان و نوجوانان و ... اشاره کرد.

ساجدی نیا در بخشی از سخنان خود بر همکاری پلیس و اتحادیه صنف کافی نت داران اشاره کرد و افزود: طی هماهنگی های انجام شده با مسئولان اتحادیه این صنف، تمامی واحدهای صنفی ارایه دهنده خدمات اینترنتی شناسایی شده و در خصوص کنترل اقدامات و فعالیت های صنفی به متصدیان و مالکان این واحدهای صنفی، اطلاع رسانی شده است.

رییس پلیس تهران در پایان ضمن هشدار به شهروندان تاکید کرد: در خرید‌های اینترنتی که از کافی‌نت‌ها انجام می‌شود، رمز خود را در اختیار متصدی قرار نداده و در صورت اجبار پس از گرفتن موجودی حساب در همان لحظه نیز نسبت به تغییر رمز اقدام کنید. همچنین از ارایه اسناد و مدارک شخصی، رمزهای ایمیل و وبلاگ و سایت‌های شخصی خود به دیگران پرهیز کنند.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: