کد خبر: ۲۱۷۷۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - 29 May 2024
احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم:
وزیر اقتصاد با اشاره بر بانک‌محور بودن نظام تامین مالی کشور، بر گره خوردن رشد پایدار بخش واقعی اقتصاد به بانک‌ها تاکید کرد.

وزیر اقتصاد با اشاره بر بانک‌محور بودن نظام تامین مالی کشور، بر گره خوردن رشد پایدار بخش واقعی اقتصاد به بانک‌ها تاکید کرد.

روز دوشنبه، هفتم خردادماه، مراسم افتتاحیه سی و یکمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی با محور «بازآرایی سیاست‌های پولی و نظارتی با نگاهی به قانون جدید بانک مرکزی» در مرکز همایش‌های بانک مرکزی برگزار شد.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم، در این همایش اظهار کرد: «نظام مالی کشور به منظور سهم عمده بازار پول از مجموع تامین مالی کشور بانک‌محور است. کشور ما در زمره نظام‌های بانک‌محور محسوب می‌شود و بانک‌ها سهم عمده‌ای در تامین مالی کشور دارند. سهم بانک‌ها از تامین منابع مالی تازه برای بخش خصوصی ۷۵ درصد و سهم بورس و بازار سرمایه به منظور تامین مالی تازه برای بخش خصوصی حدود ۲۵ درصد است. به‌رغم اینکه این شاخص نسبت به سال‌های گذشته بهبود پیدا کرده، اما همچنان نامناسب است و سهم بازار سرمایه و سایر روش‌ها از تامین مالی کشور باید افزایش پیدا کند.»

او خاطرنشان کرد: «در نظام‌های بانک‌محور، رشد پایدار بخش واقعی اقتصاد به بانک‌ها گره می‌خورد و عملکرد بانک‌ها در وضعیت اقتصاد کشور اثرگذار است.»

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: