کد خبر: ۲۱۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶:۰۸ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 18 May 2024
شایان در این نشست با بیان این که بانک ملی ایران در سال گذشته علیرغم تمامی مشکلات، با تمام توان پشتیبان طرح نهضت ملی مسکن بود، افزود: برای سال پیش‌رو نیز مصمم هستیم این حمایت و پشتیبانی را بیش از پیش افزایش دهیم.

محمود شایان عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در سفر به خراسان رضوی ضمن دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی و جمعی از انبوه ‌سازان و پیمانکاران طرح نهضت ملی مسکن دراین استان از حمایت های گسترده بانک ملی ایران از توسعه طرح نهضت ملی مسکن و ساخت مسکن ارزان قیمت در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند جامعه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، شایان در این نشست با بیان این که بانک ملی ایران در سال گذشته علیرغم تمامی مشکلات، با تمام توان پشتیبان طرح نهضت ملی مسکن بود، افزود: برای سال پیش‌رو نیز مصمم هستیم این حمایت و پشتیبانی را بیش از پیش افزایش دهیم.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در ادامه یکی از راهکارهای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح را جایگزین کردن اعتبارسنجی خرده مالکین دانست و اذعان داشت: در صورت موافقت مراجع بالادستی، بجای اعتبارسنجی پیمانکاران و شرکت های سازنده، بانک ملی ایران این آمادگی را دارد تا مالکان نهایی واحدها را اعتبارسنجی نماید چراکه در نهایت تسهیلات این طرح به این افراد تعلق می گیرد.

وی در پایان صحبت‌های خود و شنیدن نکات و درخواست‌های پیمانکاران و سازندگان حاضر در جلسه، قول پیگیری و رفع مسائل و مشکلات را داد.

در این جلسه حمید صفای نیکو، رئیس اداره امور شعب استان خراسان رضوی، گزارشی از میزان تسهیلات پرداختی این طرح در سال گذشته و یک ماهه سال جاری توسط بانک ملی ایران و شبکه بانکی استان ارائه کرد و افزود؛ بانک ملی در بین شبکه بانکی استان حائز رتبه برتر در حوزه انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن است و نهایت همکاری را تا حد ممکن و حتی فراتر از برخی اختیارات و بودجه های دراختیار با مدیریت استانی و سازندگان و مالکین مشمول طرح داشته است.

خدایی، معاونت امور هماهنگی استانداری نیز در این جلسه ضمن تقدیر صمیمانه از زحمات و مساعدت های بانک ملی ایران که همسو با مدیران استانی در راه پیشبرد اهداف دولت مردمی تلاش می کنند، از مدیران ارشد بانک ملی ایران خواست، باتوجه به اهمیت موضوع تامین مسکن برای اقشار ضعیف جامعه، بیش از پیش در جهت سرعت بخشیدن و تسهیل فرآیندهای بانکی طرح نهضت ملی مسکن در کنار مسئولان اجرایی باشند.

شایان ذکر است محمود شایان عضو هیات مدیره بانک ملی ایران درحاشیه سفر خود به مشهد و استان خراسان رضوی و دیدار با مسئولان سیاسی و اجرایی این استان، از چند پروژه نهضت ملی مسکن ازجمله مگاپروژه ۱۸۱۶ واحدی نهضت ملی مسکن واقع در شهر جدید گلبهار که با کارفرمایی و پیمانکاری شرکت مادرتخصصی شهرهای جدید کشور و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و مشارکت بانک ملی ایران، در دست تکمیل است بازدید کرد و درجریان جزئیات روند پیشرفت و فرآیند تسهیلات و تامین منابع مالی این مگاپروژه قرار گرفت.

 

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: