کد خبر: ۲۱۷۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 05 May 2024
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از صدور مجوز قبولی اتکایی بیمه دی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: هر چند این شرکت توانگری مالی سطح یک را دارد؛ اما با افزایش سرمایه خوبی که صورت گرفته، امیدواریم بتوانیم مجوز قبولی اتکایی این شرکت را صادر کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از صدور مجوز قبولی اتکایی بیمه دی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: هر چند این شرکت توانگری مالی سطح یک را دارد؛ اما با افزایش سرمایه خوبی که صورت گرفته، امیدواریم بتوانیم مجوز قبولی اتکایی این شرکت را صادر کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمه دی، علی استادهاشمی در همایش سراسری مدیران ارشد سازمانی این شرکت در شهر شیراز با بیان اینکه سهم بازار شرکت بیمه دی حدود 6 درصد است، افزود: یکی از اتفاقات خوب در بیمه دی طی یک سال و نیم گذشته، ایجاد یک هیات مدیره منسجم با راهبری آقای دکتر موهبتی بوده که آمار این شرکت در سال 1402 حاکی از رشد مناسب حق بیمه تولیدی است. ازطرف دیگر، شرکت بیمه دی در سال گذشته رشد نیروی انسانی خوبی داشته، به طوری که در حال حاضر 1050 نماینده، 56 شعبه و 500 نفر شاغل دارد.


رشد حق بیمه تولیدی همزمان با کاهش خسارت پرداخت در بیمه دی
رئیس کل بیمه مرکزی در مورد میزان حق بیمه تولیدی در سال 1402 گفت: حق بیمه تولیدی در سال گذشته حدود 280 همت شد. به عبارتی 60 درصد رشد در حق بیمه تولیدی داشتیم و تقریبا به همین مقدار در پرداخت خسارت ها هم رشد داشتیم این در حالی است که شرکت بیمه دی در حق بیمه تولیدی حدود 80 درصد رشد داشته و نسبت خسارت این شرکت در سال گذشته حدود 7 درصد کاهش یافت.

بیمه درمان خانواده معظم ایثارگران به بیمه دی رسید
رئیس کل بیمه مرکزی در مورد واگذاری بیمه درمان ایثارگران به بیمه دی گفت: بیمه درمان ایثارگران بیمه خاصی است، زیرا بودجه آن به طور کامل از طرف دولت تخصیص پیدا می کند، لذا با معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کردم با این مضمون که اگر درمان با بودجه فعلی انجام شود نه تنها بیمه دی، که هیچ شرکت دیگری نمی تواند خدمات خوبی ارائه دهد.

استادهاشمی ادامه داد: با پیگیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، کسری بودجه درمان ایثارگران تامین شد.

خدمات بیمه دی به جامعه ایثارگران قابل تقدیر است
رییس کل بیمه مرکزی گفت: همچنین آمار پرداخت خسارت ها و کاهش قابل توجه تعداد شکایت های ایثارگران نشان می دهد بیمه دی خیلی خوب توانسته طی یک سال گذشته به جامعه ایثارگری خدمات ارائه دهد و بطور قطع برای سال 1403 نیز عملیات بیمه گری بهتری برای خانواده معظم ایثارگران خواهد داشت.

استاد هاشمی با بیان اینکه سعی ما این است که اجازه ندهیم نرخ غیر فنی وارد صنعت بیمه شود، گفت: در حال حاضر در معاونت اتکایی بیمه مرکزی در حال تشکیل کمیته های ریسک هستیم.

وی ادامه داد: معضل بزرگ صنعت بیمه در ایران تحریم است و این در حالی است که بسیاری از صنایع ما در حال حاضر بیمه هستند.

استادهاشمی با بیان اینکه امسال برای اولین بار توانستیم بیمه شخص ثالث ریلی را ایجاد کنیم، گفت: کم بیمه گی های بزرگی در کشور داریم که امیدواریم بتوانیم با مراجع حاکمیتی مثل سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات امسال ورود خوبی داشته باشیم و این کم بیمه گی ها را پوشش بدهیم.

همایش دو روزه مدیران بیمه دی با عنوان "جهش فروش و یکپارچگی سامانی" دوازدهم اردیبهشت با حضور مدیرعامل، معاونین و اعضای هیئت مدیره در شهر شیراز آغاز به کار کرد.در روز اول این همایش، مهندس حمیدرضا صفی خانی رئیس هیأت مدیره شرکت بیمه دی، قزل سفلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان فارس، دکتر استادهاشمی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته و به ایراد سخنرانی پرداختند.شایان ذکر است؛ امروز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت و در دومین روز این همایش مهندس طاهر موهبتی مدیرعامل شرکت بیمه دی سخنرانی خواهد داشت.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: