کد خبر: ۲۱۶۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - 22 March 2024

بانکداری ایرانی -مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه واحدهای در حال نوسازی در بافت‌های فرسوده شهری از ۲۵۰ هزار واحد گذشت، برنامه‌های اجرایی شرکت را در سال جدید با توجه به شعار سال تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شرکت بازآفرینی شهری ایران برنامه سال جدید شرکت را با توجه به شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» تشریح کرد.

آغاز نوسازی ۱۵۰ هزار واحد و بهره‌برداری از ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده در سال جدید

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: شرکت بازآفرینی در اجرای طرح شهید باکری با هدف جهش تولید و دستیابی به رشد حداقل ۵۰ درصدی در تولید مسکن و تسریع در نوسازی واحدهای مسکونی ناپایدار و محرومیت‌زدایی کالبدی و توانمندسازی ساکنان محلات هدف بازآفرینی شهری، عملیات احداث ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در محدوده‌های هدف و بهره برداری از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با مشارکت واقعی و حداکثری مردم را در برنامه دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی شرکت بازآفرینی شهری در تمامی حوزه‌های تحت‌مسئولیت در ترویج و جلب مشارکت مردم بوده و اساس کار خود را در دولت سیزدهم در اجرای رهنمودهای عملیاتی مقام معظم رهبری بر این موضوع قرار دادیم که شعار سال نیز تأییدی بر سیاست‌های شرکت است.

اجرای طرح کلید به کلید و کلید به زمین

معاون وزیر راه و شهرسازی مدیریت اجرای طرح کلید به کلید یا کلید به زمین را از دیگر برنامه‌های امسال شرکت عنوان کرد و افزود: جلب مشارکت سازندگان بخش خصوصی در احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی بر روی اراضی شرکت، پیگیری سند دار کردن ۵۰ هزار فقره املاک با اسناد عادی واقع در بافت‌های ناکارآمد شهری، اتمام ۵۰۷ هزار پروژه زیربنایی و روبنایی باقیمانده و شروع ۱۵۰ پروژه در قالب برنامه اقدام مشترک و آموزش ۵۰ هزار نفر در قالب ارتقای شغلی ساکنان محلات هدف اجرایی می‌شود.

تدوین و اجرای بسته طراحی نما

آئینی تاکید کرد: فراهم کردن سازوکار پایش مردمی تمامی عملیاتی بازآفرینی شهری، تدوین و اجرای بسته تشویقی طراحی نما در جهت ترویج معماری ایرانی- اسلامی و تدوین و اجرای بسته تشویقی در بافت‌های تاریخی از جمله برنامه‌های کیفی است که برای امسال در بافت‌های هدف بازآفرینی اجرایی می‌شود.

نوسازی واحدهای مسکونی شهری از ۲۵۰ هزار واحد عبور کرد

وی توضیح داد: هم اینک نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده از ۲۵۰ هزار واحد عبور کرده است.

به گفته وی، بسته تشویقی نوسازی در ۵۱۶ شهر اجرا شد که در ۳۰۱ شهر بسته تشویقی مصوب شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در ۲۱۵ شهر بسته تشویقی بومی سازی شده در حال اجراست.

وی اظهار امیدواری کرد تا در سال جدید سیاست‌های تدوین شده شرکت ۱۰۰ درصد تحقق یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: