کد خبر: ۲۱۶۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - 16 March 2024
برنامه‌ریزی دو بانک ملی و سپه بر این بود که تا انتهای آذرماه، دارایی‌ها شناسایی و اوراق منتشر شود ولی باتوجه به اینکه برخی دارایی‌ها را سازمان بورس قبول نداشت بنابراین بانک ملی و سپه شروع به شناسایی و ارزش‌گذاری‌های دارایی‌های خود کردند و دارایی‌های جدید را به تایید سازمان بورس رساندند.

عضو هیات‌مدیره بانک ملی خبر داد: افزایش سرمایه دو بانک ملی و سپه تا پیش از پایان سال انجام شده و در صورت‌های مالی دو بانک خود را نشان می‌دهد.

صمد عزیزنژاد در خصوص روند اجرایی انتشار اوراق دو بانک ملی و سپه گفت: قانون‌گذار هدف‌گذاری کرده بود تا در شهریور امسال افزایش سرمایه این دو بانک در صورت‌های مالی ۶ماه اول بانک‌های ملی و سپه لحاظ شود منتها به لحاظ شناسایی و ارزش‌گذاری دارایی‌ها، این امر میسر نشد.

وی افزود: برنامه‌ریزی دو بانک ملی و سپه بر این بود که تا انتهای آذرماه، دارایی‌ها شناسایی و اوراق منتشر شود ولی باتوجه به اینکه برخی دارایی‌ها را سازمان بورس قبول نداشت بنابراین بانک ملی و سپه شروع به شناسایی و ارزش‌گذاری‌های دارایی‌های خود کردند و دارایی‌های جدید را به تایید سازمان بورس رساندند.

عزیزنژاد ادامه داد: در هفته اخیر دارایی‌های بانک ملی و سپه از سوی سازمان بورس، تایید نهایی و مجوز انتشار اوراق از سوی سازمان برنامه و بودجه اخذ شد بنابراین تاپایان سال اوراق منتشر و این افزایش سرمایه در صورت‌های مالی بانک سپه و ملی لحاظ خواهد شد. وی در پایان تصریح کرد: افزایش سرمایه بانک‌ها موجب کاهش نیاز به منابع بانک مرکزی برای تسهیلات دهی می‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: