کد خبر: ۲۱۶۲۹۸
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۴ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - 10 March 2024
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت سیزدهم خدمات حوزه سلامت را ارتقا می‌دهد، گفت: امسال ۳۵۰هزار میلیارد ریال یارانه دارو پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت سیزدهم خدمات حوزه سلامت را ارتقا می‌دهد، گفت: امسال ۳۵۰هزار میلیارد ریال یارانه دارو پرداخت شد.

به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، داوود منظور اظهار کرد: دولت سیزدهم بنا دارد خدمات حوزه سلامت را تا حد امکان ارتقا دهد تا بتوانیم در این بخش به رتبه‌های برتر در دنیا تبدیل شویم. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در آغاز فعالیت دولت سیزدهم، تعداد تخت‌های بیمارستانی ۱۳۰هزار تخت بود که اکنون به ۱۵۰هزار تخت رسیده است و در سرانه تخت بیمارستانی، جزء ۳۰کشور برتر دنیا هستیم.


منظور از صدور مجوز استخدام ۲۵هزار پرستار و کادر درمان خبر داد و گفت: با جذب آنها، نیروی انسانی لازم در بیمارستان‌ها تکمیل می‌شود. همچنین ۲هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مجوز استخدام گرفتند و این موضوع تامین اعتبار شده است.

منظور طرح دارویار را یکی از طرح‌های بسیار مهمی بیان کرد که اجرای آن از سال گذشته آغاز شده و امروز به بلوغ خود رسیده است و افزود: در این طرح، زنجیره تولید دارو از یارانه جدا شده و یارانه مستقیما به مصرف‌کننده نهایی رسیده که سبب صرفه‌جویی در تامین دارو و جلوگیری از قاچاق دارو شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال ۳۵۰هزار میلیارد ریال یارانه دارو پرداخت شد. معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها امسال به ۳۲۰هزار میلیارد تومان رسیده؛ درحالی‌که این درآمد، سال گذشته ۲۳۰هزار میلیارد تومان بود. /مهر

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: