کد خبر: ۲۱۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۶ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - 21 February 2024
سازمان بورس در تصمیمی جدید، حد نصاب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در سپرده و گواهی سپرده بانکی را اصلاح کرد و به ۵۰ درصد رساند.

سازمان بورس در تصمیمی جدید، حد نصاب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در سپرده و گواهی سپرده بانکی را اصلاح کرد و به ۵۰ درصد رساند.

علی اکبر ایرانشاهی رئیس مرکز نظارت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس، اصلاح نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی و گواهی سپرده بانکی و اوراق بهادار با درآمد ثابت منتشره توسط بانک‌ها یا موسسات مالی و اعتباری و تغییرات و نحوه افشای ماهانه پورتفوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را کلیه ارکان ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، مصوبات هیات مدیره سازمان در خصوص نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی به شرح ذیل ابلاغ می‌شود:

۱. طبق بند یک صورتجلسه ۲۵ بهمن هیات مدیره سازمان، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به مدت ۶ ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، مجاز به سرمایه‌گذاری در سپرده و گواهی سپرده بانکی حداکثر به میزان ۵۰ درصد از کل دارایی‌های صندوق هستند.

۲. طبق بند ۷ صورت جلسه ۱۱ دی هیات مدیره سازمان، سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت که بانک‌ها یا موسسات مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی بانی یا ناشر آن اوراق هستند به عنوان سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی محسوب شده و در نصاب سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی و گواهی سپرده بانکی بانک بانی یا ناشر اوراق لحاظ می‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: