کد خبر: ۲۱۵۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۹ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - 17 February 2024
سودسازی و درآمدزایی قابل توجه بیمه کارآفرین،
بیمه کارآفرین یکی از سودسازترین شرکت بیمه گری ایران است که در سالهای اخیر توانسته عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد و با همین رویه و انباشت سرمایه مناسب حالا دست به افزایش سرمایه زده و درصدد است تا وضعیت مالی خود را بهتر از گذشته کند.

لیلا فریادرس- بیمه کارآفرین یکی از سودسازترین شرکت بیمه گری ایران است که در سالهای اخیر توانسته عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد و با همین رویه و انباشت سرمایه مناسب حالا دست به افزایش سرمایه زده و درصدد است تا وضعیت مالی خود را بهتر از گذشته کند.

به گزارش بانکداری ایرانی، بیمه کارآفرین در سالهای اخیر رشد قابل توجهی را در سود خالص تجربه کرده که بخشی از ان را بین سهامداران تقسیم و بخش دیگری را به بعنوان سود انباشته کرده و امروز می تواند افزایش سرمایه مناسبی را از محل سود انباشته عملیاتی کند. سود خالص شرکت از رقم 71 میلیارد ریال در سال 1397 به چهار هزار و 527 میلیارد ریال در آذر سال 1402 برسد که رشدی چند ده برابری را به نمایش می گذارد.

ساختار خاص و آینده درخشان در انتظار است  

 

بر اساس همین افزایش سود خالص شرکت سود انباشته شرکت هم از مبلغ 80 میلیارد ریالی به شش هزار و 296 میلیارد ریال رسیده که نشان از سلامت این شرکت دارد.

ساختار خاص و آینده درخشان در انتظار است  

بر همین اساس این شرکت بیمه کارآفرین در خواست افزایش سرمایه کرده که سازمان بورس آن را تایید کرده و برای شرکت نوشت: «در اجراي قـانون بـازار اوراق بهـادار جمهوري اسـلامی ایران(مصوب آذرماه 1384)، تقاضاي افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بیمه کارآفرین (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار مقر مربوط در انتشار گرفت. بر اساس رسـیدگی انجام شده، مواردي حـاکی از مغـایرت با قوانین و مقررات ّمربوطه، از نظر این سازمان بلامانع است. »

بنابراین برای اصلاح ساختار مالی و بهتر کردن شرایط مالی و توانگری و قابلیت واگذاری ، این شرکت سرمایه خود را از رقم 12 هزار میلیارد ریال به 15 هزار میلیارد ریال می رساند.

بیمه کارآفرین که در حال حاضر دو درصد از سهم بازار صنعت بیمه را در بین 30 شرکت بیمه گری در اختیار دارد با این رخداد قطعا شرایط بهتری پیدا می کند.

این شرکت در آذر امسال با رشدی 73 درصدی مبلغی حدود 23 هزار میلیارد ریال حق بمیه تولید کرده است.
شایان ذکر است که بیمه مرکزی در اجرای ماده ۶ آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی مؤسسات بیمه (شماره ۶۹) و حسب بررسی و کنترل انجام‌شده، بر اساس صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ نسبت توانگری مالی شرکت بیمه کارآفرین را برای سال ۱۴۰۲ معادل ۲۲۵ درصد (سطح یک) ارزیابی کرد.گفتنی است، شرکت بیمه کارآفرین با توجه به چشم‌انداز و اهداف خود مبنی برافزایش سهم بازار، ترکیب پرتفوی و با تکیه‌بر اصول بیمه گری و همچنین انسجام و کارگروهی، برنامه‌ریزی، تخصص و آموزش و تمرکز بر اولویت‌ها توانسته برای یازدهمین سال متوالی، سطح توانگری یک را رقم بزند و به جایگاه همیشگی خود در صنعت بیمه کشور دست باید.

ساختار خاص و آینده درخشان در انتظار است  
لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: