کد خبر: ۲۱۵۸۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۰ - ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - 17 February 2024
فرشاد حیدری، رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در چهاردهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور اظهار کرد: همایش سالانه آینده شعب در نظام بانکی حسب تغییرات جهانی و داخلی کشور در حوزه بانکی شکل گرفته است و حتما لازم است تا برای آینده بانکداری در کشور فکر کنیم.

 کارشناس بانکداری گفت: دنیای آتی بانکداری، دنیای نوآوری‌‌‌هاست و امسال ۸۰‌درصد جلسات داووس حول IT و هوش مصنوعی بوده است.

فرشاد حیدری، رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در چهاردهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور اظهار کرد: همایش سالانه آینده شعب در نظام بانکی حسب تغییرات جهانی و داخلی کشور در حوزه بانکی شکل گرفته است و حتما لازم است تا برای آینده بانکداری در کشور فکر کنیم.


حیدری افزود: با تغییراتی که در حوزه تکنولوژی و فناوری در دنیا شکل گرفته است و فناوری‌‌‌های جدیدی مثل هوش مصنوعی در حوزه فناوری اطلاعات پا به عرصه گذاشته‌‌‌اند، باید آمادگی لازم را برای استفاده از این فناوری‌‌‌ها داشته باشیم. به همین جهت این نام را انتخاب کرده‌‌‌ایم تا یادآوری شود که توجه به این حوزه بسیار مهم است. رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران اظهار کرد: این همایش با حضور ۲۹ بانک و موسسه اعتباری از سراسر کشور برگزار می‌شود و ۳۷۰ رئیس شعبه موفق در کشور در همایش امروز حضور دارند. پیش از این جلسه نظرسنجی از روسای موفق شعب بانک‌ها انجام شده است که نتایج آن قابل‌توجه است.

این کارشناس بانکی تصریح کرد: ترکیب روسای موفق کشور از نظر نوع بانک به این صورت است که ۳۹‌درصد بانک‌های دولتی، ۲۵‌درصد بانک‌های مربوط به اصل ۴۴ و ۳۶‌درصد نیز مربوط به بانک‌های خصوصی است.

۱۱‌درصد از شرکت‌کنندگان همکاران خانم و آقایان نیز ۸۹‌درصد از روسای موفق شعب بانک‌های کشور را تشکیل داده‌‌‌اند. وی اضافه کرد: از نظر میزان تحصیلات ۹۳‌درصد ترکیب روسای موفق شعب بانک‌ها دارای تحصیلات عالی و دانشگاهی هستند و ۳۶‌درصد کارشناسی، ۵۳‌درصد ارشد، ۳‌درصد دیپلم و ۴‌درصد نیز تحصیلات کاردانی دارند. حیدری ابراز کرد: ۸۴‌درصد مدیران موفق کشور در رده سنی ۳۱ تا ۵۰ سال و ۶۲‌درصد نیز در رده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال بوده‌‌‌اند. ۳۰‌درصد روسای موفق در تهران و ۷۰‌درصد در استان‌‌‌ها بوده‌‌‌اند. در سابقه کاری نیز ۲‌درصد ۵ سال، ۴‌درصد ۶ تا ۱۰ سال و ۵۷‌درصد نیز بین ۱۶ تا ۲۵ سال سابقه کاری دارند.

این کارشناس بانکی عنوان کرد: ۴۷‌درصد روسای موفق شعبه تا ۵ سال سابقه ریاست شعبه داشته‌‌‌اند و این نشان می‌دهد افراد جوان و با سابقه مدیریت کمتر، انگیزه بیشتری برای موفقیت دارند. وی اضافه کرد: دنیای آتی بانکداری، دنیای نوآوری‌‌‌هاست و ۸۰‌درصد جلسات داووس در سال‌جاری حول محور IT و هوش مصنوعی بوده است. رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران اظهار کرد: دنیای آینده دنیای هوش مصنوعی خواهد بود و باید آمادگی لازم برای مواجهه با تغییرات را داشته باشیم؛ چرا که کشور‌‌‌هایی که مجهز به هوش مصنوعی نیستند در میان ملل تمام‌شده تلقی خواهند شد. حیدری تاکید کرد: در بنگاه‌داری جدید باید به سمت واگذاری مسوولیت به گروه‌‌‌های کوچک فناوری و نوآوری حرکت کنیم.

نگار کریمی
منبع: ایبنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: