کد خبر: ۲۱۵۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۶ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - 14 February 2024
با جذب بیشتر معامله‌گران به صندوق‌های بورسی (ETF)، تمایل سرمایه‌گذاران برای ورود به خرید بیت‌کوین نیز افزایشی شد. بر این اساس، این دارایی پس ازگذشت یک‌ماه از ایجاد صندوق‌ها با رشد ۳۱درصدی مواجه شد و سقف دوساله خود را شکست.

دنیای اقتصاد : با جذب بیشتر معامله‌گران به صندوق‌های بورسی (ETF)، تمایل سرمایه‌گذاران برای ورود به خرید بیت‌کوین نیز افزایشی شد. بر این اساس، این دارایی پس ازگذشت یک‌ماه از ایجاد صندوق‌ها با رشد ۳۱درصدی مواجه شد و سقف دوساله خود را شکست.

محبوب‌ترین دارایی بازار رمزارزها با رشد ۳۱درصدی خود در روزهای اخیر برای ساعاتی از روز از کانال ۵۰هزار دلاری عبور کرد و به بالاترین سطح خود در دو سال اخیر رسید. گرچه بیت‌کوین در آغاز روند معاملاتی صندوق‌های ETF واکنش مطلوبی از خود نشان نداد و با ریزش سرمایه‌گذاران رو‌به‌رو بود، اما پس از گذشت حدود یک ماه و جذب سرمایه‌گذاران به صندوق‌های بورسی، تمایل دیگر معامله‌گران به ورود به بازار بیت‌کوین افزایش یافت و موجب شد این دارایی در هفته اخیر از کانال ۳۸هزار دلاری به ۵۰هزار دلاری صعود کند.

گفتنی است که رکوردهای قیمتی جدید بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ قابل‌انکار نیست، اما زمان وقوع آن تحت‌تاثیر گزارش‌های اقتصادی آمریکا قابل‌تغییر است.

در راستای این موضوع باید به انتشار گزارش جدید اداره آمار کار در روز گذشته اشاره کرد. با کاهش تورم سالانه این کشور کمتر از برآوردها، شاخص دلار با امید به حفظ بهره در سطح ۵.۲۵ تا ۵.۵درصدی، واکنشی مثبت از خود نشان داد و به سقف کانال ۱۰۴واحدی صعود کرد.

در پی وقوع این رویداد، بیت‌کوین از جمله دارایی‌های محبوب سرمایه‌گذاران که برخلاف روند این شاخص حرکت می‌کنند، شیب کاهشی به خود گرفت و بار دیگر به کانال ۴۸هزار دلاری سقوط کرد. در خصوص این بحث کارشناسان تاکید کردند که بی‌ثباتی بازارها در روزهای نخست انتشار گزارش تورمی آمریکا دور از انتظار نبوده و باید تا واکنش جرمی پاول و سایر مقامات فدرال رزرو در روزهای آتی منتظر ماند.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: