کد خبر: ۲۱۳۹۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۹ - ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - 14 November 2023
بانک مسکن با امضای تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه با سازمان بنادر و دریانوردی، از توسعه ناوگان دریانوردی کشور حمایت مالی می‌کند.

 بانک مسکن با امضای تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه با سازمان بنادر و دریانوردی، از توسعه ناوگان دریانوردی کشور حمایت مالی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، به موجب این تفاهم‌نامه که به امضای سید عباس حسینی، مدیرعامل بانک مسکن و علی‌اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی رسید؛ بانک مسکن به سازمان بنادر جهت توسعه زیر بخش‌های مختلف اقتصاد دریایی و بندری تسهیلات پرداخت می‌کند.


حسینی مدیرعامل بانک مسکن در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های مجموعه وزارتخانه برای پیشبرد اهداف به ویژه افزایش تولید در کشور گفت: بانک مسکن، بانک عامل وزارتخانه محسوب می‌شود و در انجام مسوولیت‌های مترتب بر این نهاد اعم از حوزه ریلی، دریا، مسکن و... حضور فعالی خواهد داشت.

او با اظهار خرسندی از این توافق گفت: قرارداد عاملیت وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی نیز پیرو همین موضوع به امضا رسیده و بستری برای تاکید بر موضوع کمک و حمایت بانک مسکن در انجام رسالت بزرگ این بانک است.

حسینی اظهار امیدواری کرد که این قرارداد منشأ خیر و اثر برای مجموعه وزارتخانه، مردم عزیز و همچنین پیشبرد امور باشد. صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز گفت: تفاهم‌نامه با بانک مسکن در رابطه با وجوه اداره شده همزمان با ابلاغ مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توسعه سیاست‌های دریامحور به امضا رسید. او افزود: نوسازی ناوگان تجاری، ناوگان شناورهای خدماتی بندری و دریایی و تجهیزات بندری دریایی از وظایف سازمان است که به موجب این قرارداد، منابع سازمان بنادر به عنوان وجوه اداره شده در بانک مسکن اندوخته و از محل آن به بخش‌های خصوصی متقاضی ساخت شناور و توسعه فعالیت‌های دریایی تسهیلات اعطا شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: