کد خبر: ۲۱۳۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - 11 November 2023
معاون درمان این سازمان همچنین گفت: قسمتی از مطالبات این داروخانه‌ها مربوط به مطالبات یک تا دو ماه از محل سهم دارویی سازمان تامین‌‍‌اجتماعی نیز به زودی به حساب آنها واریز خواهد شد.

در پی تغییر سازوکار سهم پرداخت یارانه دارو در طرح دارویار، معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی اعلام کرد مطابق فرآیند جدید و براساس هماهنگی صورت‌گرفته با سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، باید مبلغی در حدود ۳هزار میلیارد تومان بابت مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد سازمان تامین‌اجتماعی از محل طرح دارویار، به‌طور مستقیم توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به حساب این داروخانه‌ها واریز می‌شد که بخش اعظم آن با رقمی بالغ بر ٢۵۵٠میلیارد تومان واریز شده است.

مهدی اسلامی درخصوص الزامات قانونی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای انجام این پرداخت افزود: بخش باقی‌مانده این مطالبات، به سبب کامل نبودن اطلاعات برخی داروخانه‌های طرف قرارداد هنوز واریز نشده که از داروخانه‌ها خواسته‌ایم برای تکمیل اطلاعات ازجمله اطلاعات حساب بانکی داروخانه‌ها شامل شماره حساب بانکی و شماره شبا که باید با اطلاعات مالک پروانه داروخانه و شناسه ملی مطابقت داشته باشد، هرچه سریع‌تر به مدیریت‌های درمان تامین‌اجتماعی استان‌ها مراجعه کنند.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، معاون درمان این سازمان همچنین گفت: قسمتی از مطالبات این داروخانه‌ها مربوط به مطالبات یک تا دو ماه از محل سهم دارویی سازمان تامین‌‍‌اجتماعی نیز به زودی به حساب آنها واریز خواهد شد.

براساس این گزارش، پیش از این و در اجرای طرح دارویار، یارانه دارو از طریق سازمان‌های بیمه‌گر و پس از تامین اعتبار و پرداخت تعهدات سازمان برنامه و بودجه و بر مبنای عملکرد داروخانه‌ها در اجرای این طرح، به حساب داروخانه‌های طرف قرارداد بیمه‌ها واریز می‌شد. به‌موجب تصمیم جدید سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده است از این پس یارانه دارو، به‌طور مستقیم از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به حساب داروخانه‌ها واریز شود./ سازمان تامین اجتماعی

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: