کد خبر: ۲۱۳۸۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۱ - ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - 11 November 2023
بررسی عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی (اصل۴۴ قانون‌اساسی)، نشان می‌دهد بانک تجارت درمیان شبکه بانکی کشور، در مجموع نسبت‌‌درصد تعداد واحد انعقاد قراردادشده به تعداد واحد معرفی‌شده در حوزه اعطای تسهیلات طرح ملی جهش تولید مسکن، رتبه دوم را کسب کرده‌است.

براساس آمار منتشرشده در سامانه TEM وزارت راه و شهرسازی، بانک تجارت با انعقاد ۳۳‌هزار و ۳۶۵واحد قرارداد در حوزه اعطای تسهیلات طرح ملی جهش تولید مسکن، نقش پررنگی در به‌ثمر رسیدن این طرح بزرگ برداشته‌است.

به گزارش روابط‌‌‌عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی بانک تجارت، بررسی عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی (اصل۴۴ قانون‌اساسی)، نشان می‌دهد بانک تجارت درمیان شبکه بانکی کشور، در مجموع نسبت‌‌درصد تعداد واحد انعقاد قراردادشده به تعداد واحد معرفی‌شده در حوزه اعطای تسهیلات طرح ملی جهش تولید مسکن، رتبه دوم را کسب کرده‌است.


بر این اساس، بانک تجارت موفق شده‌است از میانگین عملکرد شبکه بانکی کشور، رکورد بالاتری را کسب کند و با این روند، گام بلندی در راستای به ثمر نشستن طرح ملی جهش تولید مسکن بردارد؛ این در حالی است که هم‌اکنون پروژه‌های بزرگی به ‌منظور انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات در قالب این طرح به بانک تجارت معرفی شده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها در دست بررسی و تکمیل مدارک قرار دارند. از ‌‌‌جمله اینها می‌توان به پروژه‌ ۲۳۹۰واحدی استان مرکزی، پروژه‌ ۲۳۸۴واحدی خراسان‌جنوبی، پروژه ۱۶۲۰واحدی استان قزوین و پروژه ۱۲۶۴واحدی استان بوشهر اشاره کرد.

بر مبنای این گزارش، از مهرماه سال‌جاری، مسوولیت انعقاد قرارداد اعطای تسهیلات ۱۷‌هزار و ۶۳۰واحد از پروژه‌های مسکن ۹۹ساله که رقمی معادل ۶۵‌درصد از کل این پروژه است، به بانک تجارت واگذارشده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: