کد خبر: ۲۱۳۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۷ - ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - 07 November 2023
بیمه تعاون روزهای طلایی را سپری می کند
تولید حدود ۱۳ هزار میلیارد ریال حق بیمه توسط شرکت بیمه تعاون تا پایان تابستان امسال، این شرکت را در آستانه فتح سهم یک درصدی بازار قرار داده است.

بیمه تعاون یکی از شرکت های موفق در صنعت بیمه است که روزهای طلایی خود را سپری می کند و در صورت تداوم صعود داده های مالی ، می تواند به زودی در لیگ شرکت های بزرگ بیمه گری قرار گیرد.

به گزارش بانکداری ایرانی، بیمه تعاون در نیمه نخست امسال رشد درآمدی 77 درصدی را نسبت به سال قبل و 143 درصدی را نسبت به ماه قبل از انتشار گزارش کسب کرده است.درآمدهای عملیاتی رشد ۸۹ درصدی و سود پایه هر سهم وتعاون در پایان شهریورماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۶۳ درصدی مواجه شود.

بررسی ها نشان می دهد ، بیشترین میزان رشد در پرتفوی این شرکت به بیمه پول با ۲۶۷ درصد و پس از آن به رشته های عمر زمانی با ۲۱۰ درصد هواپیما با ۱۷۹ درصد تعلق دارد. بیشترین حق بیمه تولیدی نیز به رشته بیمه شخص ثالث با رقم ۴۳۵۷ میلیارد ریال مربوط است. تولید حدود ۱۳ هزار میلیارد ریال حق بیمه توسط شرکت بیمه تعاون تا پایان تابستان امسال، این شرکت را در آستانه فتح سهم یک درصدی بازار قرار داده است.

این شرکت در نیمه نخست سال جاری بیش از ۵٫۵ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه شدگان و بیمه گزاران خود پرداخت کرده است. بر این اساس می توان ارزیابی کرد که نسبت خسارت این شرکت در این مدت ۴۳ درصد بوده که رقمی مطلوب در صنعت بیمه است.این شرکت روی برخی از رشته های بیمه گری تلاش بیشتری انجام داده و عملکرد خاصی داشته و به همین دلیل بهترین عملکرد را ارائه کرده است.

درآمدزایی در رشته های زندگی و ثالث

بر اساس این گزارش و بررسی های مالی ، بیشترین درآمدزایی که از فروش حق بیمه در شهریورماه داشت متعلق به رشته بیمه زندگی؛ غیر اندوخته دار بود. از این بخش توانست ۲۱۷ میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشد، این رشته بیمه در این دوره ۵۷ درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داد.

در بیمه شخص ثالث هم عملکرد خوبی داشت. رشته بیمه شخص ثالث، با مبلغ ۹۲ میلیارد تومان اعلام شد که ۲۴ درصد از درآمد ماهانه را تشکیل می‌دهد. نقطه مقابل حق بیمه صادره در گزارش فعالیت ماهانه، خسارت پرداختی شرکت بیمه‌ای است. شرکت بیمه تعاون در شهریورماه سال جاری حدود ۱۱۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است که در مقایسه با ماه گذشته، میزان خسارت پرداختی ۳ میلیارد تومان رشد داشته است. "وتعاون" بیشترین خسارتی که در این دوره پرداخت کرده، مربوط به بخش «درمان» با مبلغی بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان بوده است که سهم ۳۶ درصدی از خسارت پرداختی این شرکت را به خود اختصاص داده است.

بیمه اتومبیل
بیمه تعاون روی بیمه اتومبیل امسال تمرکز بالایی دارد. مزایایی بیمه اتومبیل بیمه تعاون، وجود مراکز پرداخت خسارت سیار برای سهولت خدمت‌رسانی به زیان دیدگان به خصوص در کلان شهرها در زمان وقوع حادثه، حضورکارشناسان ارزیاب خسارت در محل حادثه جهت بررسی خسارت و غیره است که نهایتاً در کمترین زمان ممکن جبران خسارت آن ها انجام شود. بر این اساس مشتریان گرامی می‌توانند با مراجعه به شعب و نمایندگی های بیمه تعاون اقدام به خرید این بیمه‌نامه کرده و از مزایای آن بهره مند شوند. در حال حاضر شرکت بیمه تعاون با رشد ۱۰۶ درصدی حق بیمه تولیدی در 6 ماهه نخست سال جاری بیمه نامه های اتومبیل خود را در قالب پوشش‌ بیمه‌ بدنه، بیمه‌ شخص‌ ثالث‌ و بیمه‌ حوادث‌ راننده ارائه می دهد.

بیمه آتش سوزی بیمه تعاون
یکی دیگر از رشته های تخصصی با تمرکز بالای بیمه تعاون، بیمه آتش سوزی از بیمه نامه های اموال است که بر خلاف اسمش، تنها مربوط به آتش‌سوزی نیست و در این بیمه‌نامه، امکان پوشش خطرهای اصلی و خطرهای اضافی وجود دارد تا تمام اقلام و دارایی افراد در برابر خطرات مخرب را بیمه کند تا در صورت وقوع، زیان های مالی و مادی که در اثر حوادث ناشی از آتش سوزی به اموال و دارایی ها می شود را جبران کند. در این راستا بیمه تعاون با دارابودن سطح یک توانگری به مدت 5 سال، سبد متنوعی از محصولات بیمه نامه های آتش سوزی خود را با هدف تامین آسایش و آرامش خیال مشتریان طراحی کرده است تا انواع منازل مسکونی، انبارها و مراکز صنعتی و غیر صنعتی را در برابر خطراتی مانند آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار و همچنین زلزله و آتشفشان، سیل و طغیان آب، طوفان و تندباد، ضایعات ناشی از بارش باران و ... تحت پوشش قرار دهد.

از مزایای این بیمه نامه پرداخت حق بیمه به صورت رقابتی و اقساط، تسریع در صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت در کوتاه ترین زمان ممکن به همراه رعایت اصل احترام و بهبود در پاسخگویی است تا نگرانی های حاصل از وقوع حوادث را که از اختیار انسان خارج است کنترل نموده و در نتیجه پشنوانه ای مطمئن برای جبران خسارت ای ناشی از حوادث می باشد.

بیمه مسافران عازم به خارج
بیمه سفرهای خارجی برای هر شرکتی مقدور نیست چرا که نیاز به هماهنگی در سطح داخلی و خارجی دارد و شرکت باید عامل خوبی با صنعت خود داشته باشد تا بتواند این رشته را در خارج از ایران نیز پیش ببرد و به همین دلیل معمولا شرکت های کوچک به این حوزه ورود نمی کنند ولی بیمه تعاون با انجام بسترسازی های مناسب توانست به این حوزه ورود کند. بیمه مسافرتی عازم به خارج از کشور یکی از انواع رشته‌های بیمه‌ای است که هنگام سفر به خارج از کشور کاربرد دارد. این نوع بیمه، هزینه‌های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات در مدت اقامت مسافر در خارج از کشور را مطابق با شرایط بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌دهد. بخش قابل توجهی از خدمات بیمه مسافران عازم به خارج از کشور، به بخش درمان اختصاص دارد. بیمه تعاون هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان، پرداخت هزینه فوریت‌های دندانپزشکی، تحویل دارو، تأخیر در حرکت و سایر موارد را پوشش می‌دهد. هر یک از گزینه‌هایی که بیمه تعاون در دستور کار درمان قرار داده، به تنهایی می‌تواند سفر را به چالش جدی تبدیل کند. اینکه مسافر نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد، یعنی شرایط بسیار حاد است یا هنگامی که درد دندان امکان هرگونه تحمل را گرفته و هزینه‌های دلاری دندانپزشکی مانع درمان می‌شود، بیمه تعاون می‌تواند درد را تسکین دهد.

در شرایطی که بیمه تعاون در تمامی کشور‌ها شعبه ندارد و نمی‌تواند هنگام بروز حادثه یا سانحه، خدمات لازم را به بیمه شده ارایه دهد، همکاری با سرویس‌های جهانی می‌تواند راهگشا باشد. به همین دلیل بیمه تعاون با دور اندیشی، سرویس دهی در تمام کشور‌های جهان را کمک رسان بین المللی Swiss Assist در دستور کار قرار داده و شرایط به نوعی است که می‌توان در ایران قرارداد بیمه مسافر خارج را با بیمه تعاون منعقد کرد و در خارج از ایران بدون هیچ مشکلی خدمات لازم را دریافت کرد.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: