کد خبر: ۲۱۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۹ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - 29 October 2023
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛
بانک شهر با بستر سازی های ، اعطای تسهیلات، سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه های مختلف سودآور بر اساس قوانین بانک مرکزی، توانسته است شرایط مناسبی را رقم بزند.

بانک شهر با بستر سازی های ، اعطای تسهیلات، سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه های مختلف سودآور بر اساس قوانین بانک مرکزی، توانسته است شرایط مناسبی را رقم بزند. تحقق رشدی 233 درصدی در سودآوری ، نشان می دهد که در عملیات بانکی درست تصمیم گیری شده است.

به گزارش بانکداری ایرانی، گزارش های مالی بانک شهر نشان می دهد که این بانک از فعالیت ها و بسترسازی های گذشته به نحو مناسبی بهره برده است.این عملیات و سودآوری شرکت بر اساس رخدادهای بوده که در ماه های گذشته اتفاق افتاده است.

براین اساس ، فعالیت "وشهر " در بخش های مختلف مانند پتروشیمی، نفت، خودروسازی ، ساختمان و مسکن و غیره سبب شده است تا این سودآوری قابل توجه رخ دهد.

مدیرعامل بانک شهر اواخر پارسال، از برنامه ریزی مدون و عزم جدی این بانک برای توسعه بازار در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی خبر داد.

علاوه بر این در حوزه ورزش هم حضور دارد. قائم مقام مدیرعامل بانک شهر، چندی پیش از استقبال هواداران دو تیم محبوب پایتخت از کارت های هواداری این بانک خبر داد و گفت: شعب بانک در سراسر کشور باید از این فرصت برای افزایش منابع خرد استفاده کنند.

بانک شهر در حوزه تخصصی خود نیز بسیار مناسب عمل کرده است. رشد تسهیلات ازدواج بانک حدود 500 درصد بوده است. در حقیقت، سیاست حمایت و تسهیل ازدواج جوانان در سال ۱۴۰۲ به عنوان یکی از محورهای مهم فعالیت و سیاست‌های اعتباری بانک شهر مطرح بوده و این بانک از ماه‌های ابتدایی امسال نیز تمام پتانسیل‌های خود را برای کمک به تسهیل ازدواج جوانان بسیج کرده است.

بر همین اساس، این بانک تنها در تیر ماه بیش از ۶۰۰ فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده و رشد ۵۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است. این درحالیست که این میزان در سال گذشته تنها در حدود ۱۷۰ فقره بوده است. همچنین پرداخت تسهیلات ازدواج در ۳ ماهه نخست ۱۴۰۲ به نسبت مدت مشابه در سال گذشته با رشد ۶ برابری همراه بوده است.

لازم به ذکر است، این اعداد و ارقام بیانگر این است که بانک شهر طی سال جاری سهم عمده و نقش قابل توجهی را در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان برعهده گرفته است.

از سوی دیگر، بانک شهر دارای زیرمجموعه توانمندی است که سبب شده تا در سود آوری شرکت روز به روز بهتر باشد.شرکت‌های مسکن و ساختمان جهان، ساختمان و عمران شهر پایدار، مسکن و عمران تجارت آتیه کیش و نوسازان شهر تهران و همچنین شرکت‌های توسعه و گردشگری شهر آیین، توسعه بازرگانی بین‌الملل شهر، لیزینگ شهر، گروه مالی شهر، توسعه و نوآوری شهر، راهبرد هوشمند شهر، فن آوران ایمن شبکه، توسعه صنایع و معادن شهر، جهان اقتصاد و سرمایه آتیه ایرانیان، صرافی شهر، توسعه اعتبار‌سنجی شهر، پترو انرژی شهر، آب و برق کیش، سرمایه‌گذاری شهر آتیه، کارگزاری شهر، تامین سرمایه تمدن و سرویس بیمه شهر از جمله شرکت های زیر مجموعه این بانک هستند که بر اساس قوانین بانکداری بانک مرکزی فعال هستند.

درآمد عملیاتی بانک

بر اساس این وضعیتی که به طور مختصر شرح داده شد، بانک شهر توانست در شهریور 1402 توانست معجزه سودسازی خلق کند چرا که رشد سودآوری 233 درصدی را رقم زده است.

بر اساس این گزارش، مانده تسهیلات بانک شهر در پایان شش ماهه منتهی به 31 شهریور 1402 مبلغ 1368 هزار میلیارد ریال و سرمایه گذاری بانک هم مبلغ 166 هزار و 810 میلیارد ریال بود. در این دوره دارایی های بانک شهر مبلغ 2510 هزار میلیارد ریال بود.

برهمین اساس درآمد بانک از محل تسهیلات و سرمایه گذاری مبلع 137 هزار میلیارد ریال بود. همچنین ، خالص درآمد کارمزد بانک شهر در این دوره 28 هزار و 829 میلیارد ریال بود.

گفتنی است که سود خالص سرمایه گذاری بانک مبلغ 26 هزار و 589 میلیارد ریال شد.بر اساس این عملیات بانک شهر، جمع درامد عملیاتی بانک، با رشدی 280 درصدی به مبلغ 110 هزار و 920 میلیارد ریال رسید. این درآمد عملیاتی هم سود خالص بارشد 232 درصدی به مبلغ 99 هزار و 375 میلیارد ریال رسانده است.

که در نهایت سود عملیاتی بانک شهر برای هر سهم حدود 4371 ریال و سود خالص برای هر سهم 6381 ریال محقق شد. این سود خالص با رشدی 233 درصدی اتفاق افتاده است و گویای شرایط وضعیت خوب بانک است.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: