کد خبر: ۲۱۳۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - 28 October 2023
درراستای حمایت از خانواده و جمعیت؛
سقف تسهیلات خرید و جعاله تعمیر مسکن از محل اوراق ممتاز موضوع ماده (9) قانون حمایت از خانواده و جمعیت افزایش یافت.

سقف تسهیلات خرید و جعاله تعمیر مسکن از محل اوراق ممتاز موضوع ماده (9) قانون حمایت از خانواده و جمعیت افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، در راستای اجرای قانون «حمايت از خانواده و جواني جمعيت»، سقف تسهیلات خرید و تعمیر مسکن از محل اوراق ممتاز به ازای هر فرزند زیر 20 سال وحداکثر تا 4 فرزند افزایش یافت.

به ازای یک فرزند زیر 20 سال سن 25 درصد، دوفرزند زیر 20 سال 50 درصد، سه فرزند زیر 20 سال 75 درصد وچهار فرزند زیر 20 سال سن 100 درصد به سقف تسهیلات خرید و تعمیر مسکن اضافه می شود.

دوره بازپرداخت تسهيلات موضوع اين دستورالعمل در تقسيط به روش ساده، به ازاي هر فرزند زير 20 سال سن، به ميزان دو سال (در مجموع براي 5 فرزند و حداكثر تا سقف ده سال) قابل افزايش است.

بر اساس قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيت، اعطاي اين تسهيلات مشروط به آن است كه نرخ باروري شهرستان محل تولد پدر و فرزند بالاتر از 5/2 نباشد.

با توجه به مهلت زمان اجرای قانون، اعطاي تسهيلات موضوع اين دستورالعمل حداکثر تا آبان ماه 1407 امكان‌پذير خواهد بود.

درحال حاضر سقف تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق ممتاز برای متقاضیان در شهر تهران به صورت انفرادی 400 میلیون تومان و درحالت زوجین 800 میلیون تومان و سقف تسهیلات جعاله (تعمیر) مسکن در تمامی شهرهای کشور 160 میلیون تومان است.

چنانچه خانواده ای دارای 4 فرزند زیر 20 سال سن بوده و پدر به همراه فرزندان متولد شهر تهران باشند؛ براساس قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» این خانواده درحالت انفرادی می تواند علاوه بر 400 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن به ازای هر فرزند 100 میلیون دیگر ودرمجموع تا سقف 800 میلیون تومان برای خرید مسکن و همچنین برای تعمیر مسکن علاوه بر 160 میلیون تومان، به ازای هر فرزند 40 میلیون تومان و به عبارتی تا 320 میلیون تومان درقالب تسهیلات جعاله از محل اوراق ممتاز بانک مسکن استفاده کند.

سقف تسهیلات قابل استفاده زوجین در شهر تهران از محل اوراق ممتاز برای خرید مسکن یک میلیارد و 600 میلیون تومان و جعاله مسکن 320 میلیون تومان است.

متقاضیان این تسهیلات می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سقف تسهیلات از محل اوراق ممتاز در شهرهای مختلف کشور به پورتال بانک مسکن به آدرس www.bank-maskan.ir مراجعه کنند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: