کد خبر: ۲۱۳۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۵ - ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - 14 October 2023
وی در رابطه با وصول مطالبات بیان کرد: در ۶ ماه ۱۴۰۲ وصول مطالبات در حوزه ارزی ۳۱۸‌درصد رشد داشته که عددی قابل‌توجه است اگر همین روند ادامه‌دار باشد از بحران‌های جدی بانک یا مطالبات مشکوک کاسته می‌شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن از رشد ۳۱۸ درصدی وصول مطالبات این بانک در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

علی خورسندیان، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایبنا با بیان اینکه بیشتر واحد‌‌های تولیدی مانند نیروگاه‌‌ها و صنایع فلزی با تامین مالی از طریق این بانک ایجاد شدند، گفت: موضوع دانش‌بنیان یکی از اهداف بانک صنعت و معدن است و ۱۹۶ شرکت دانش‌بنیان به مبلغ ۹‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی دو سال و نیم گذشته تامین مالی شدند.


وی با بیان اینکه در پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۵۳‌هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق بانک صنعت و معدن صورت گرفت، بیان کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۳‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده‌‌ایم که نسبت به سال گذشته ۴۵‌درصد افزایش داشته است. خورسندیان با اشاره به این موضوع که در ۶ ماه اول امسال (LC) اعتبار اسنادی ریالی رشد خوبی داشته است، تصریح کرد: در ۶ ماه نخست ۱۴۰۲ بالغ بر ۱۲‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان گشایش اعتبار اسناد ریالی داشته‌ایم که این میزان ۱۹۴‌درصد رشد داشته است.

وی افزود: در ۶ ماه نخست ۱۴۰۲ بالغ بر ۲‌هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان برای تامین مالی طرح‌‌های دانش‌بنیان هزینه شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰‌درصد رشد داشته است. انتشار اوراق صکوک و گام از دیگر اقدامات بانک صنعت و معدن است.

خورسندیان گفت: بانک‌ها در شرایطی که منابع آنها محدود است می‌توانند به عنوان رکن ضامن، نقش ایفا کنند که این یک مدل استفاده از تامین منابع مالی برای اشخاص حقیقی بیرون بانک است. مدیرعامل بانک صنعت و معدن تاکید کرد: ۶۷ طرح ایجادی و توسعه‌‌ای در حال انجام است که بخشی از منابع آن از طریق صندوق توسعه ملی تامین می‌شود و قسمتی دیگر نیز از منابع داخلی تامین خواهد شد، اگر تمامی این طرح‌‌ها به بهره‌برداری برسد حدود ۱۸‌هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی برای کشور ایجاد می‌شود.

وی در رابطه با وصول مطالبات بیان کرد: در ۶ ماه ۱۴۰۲ وصول مطالبات در حوزه ارزی ۳۱۸‌درصد رشد داشته که عددی قابل‌توجه است اگر همین روند ادامه‌دار باشد از بحران‌های جدی بانک یا مطالبات مشکوک کاسته می‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: