کد خبر: ۲۱۳۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۷ - ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - 11 October 2023

بانک مرکزی : در دیدار ابوالحسنی قائم‌مقام بانک مرکزی و الکساندر راگوژنیک وزیر صنعت جمهوری بلاروس دو طرف بر گسترش روابط اقتصادی و تجاری تاکید کردند.

قائم‌مقام بانک مرکزی در دیدار با وزیر صنعت بلاروس با تاکید بر گسترش روابط تجاری دو کشور گفت: لازمه گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، ایجاد بستر مناسب تعاملات بانکی بین ایران و بلاروس است و ایران آمادگی دارد با همکاری بانک‌های دو کشور این بستر را آماده کند. ابوالحسنی افزود: رئیس‌جمهور دو کشور بر تسهیل روابط تجاری بین ایران و بلاروس تاکید داشتند و ما باید راهکارهای مختلف برای حمایت از توسعه روابط اقتصادی از طریق شبکه بانکی را فراهم کنیم.

او تصریح کرد: ارائه خدمات تامین مالی از طریق بانک‌های تجاری دو کشور می‌تواند نقطه شروع مناسبی در این زمینه باشد. قائم مقام بانک مرکزی یادآور شد: عضویت ایران در سازمان شانگهای و بریکس نمونه خوبی از استفاده از ظرفیت‌های پیمان‌های بین‌المللی در توسعه روابط اقتصادی است که در توسعه روابط ایران و بلاروس می‌تواند مدنظر قرار گیرد.

در این دیدار الکساندر راگوژنیک نیز ضمن اعلام آمادگی این کشور برای بسط روابط تجاری بین دو کشور گفت: بلاروس آمادگی برای انجام کارهای لازم و فراهم کردن مقدمات روابط تجاری را دارد. در این راستا در سال گذشته صادرات بلاروس به ایران در یک‌سال گذشته ۱۱۰درصد و صادرات ایران به بلاروس ۲۸۰درصد رشد داشته است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: