کد خبر: ۲۱۳۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۸ - ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - 10 October 2023
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛
بر کسی پوشیده نیست که بانک ایران زمین با تاکید بر بانکداری دیجیتالی و بانکداری نوین چه دستاوردهایی داشته است. این رویه بانک ایران زمین سبب شده تا درستاوردهای مهمی نصیب این بانک شود.

بر کسی پوشیده نیست که بانک ایران زمین با تاکید بر بانکداری دیجیتالی و بانکداری نوین چه دستاوردهایی داشته است. این رویه بانک ایران زمین سبب شده تا درستاوردهای مهمی نصیب این بانک شود.عقیده بسیاری از کارشناسان بر این است که بانکداری دیجیتال سرانجام از بانک ایران زمین ، یک بانک خاص می سازد که می تواند به رکوردهای خاصی برسد.

به گزارش بانکداری ایرانی، بانکداری دیجیتالی برای بانک ایران زمین تاثیر چندگانه ای دارد. هم مشتریان زیادی را به سمت این بانک سوق داده و هم بهره وری بانک را افزایش داده است و همچنین برای بانک سودآوری داشته است.

بر اساس آخرین گزارش ماهنامه بانک ایران زمین، تراکنش‌های خارج از شعب از طریق سرویس‌های بانکداری دیجیتال این بانک 97 درصد رشد داشته که این رشد به افزایش سپرده گذاری ختم شد. طبق گزارشات منتشر شده با توجه به افزایش ۶۸ درصدی تراکنش‌های بانکداری دیجیتال در سال ۱۴۰۱، بانک ایران زمین به عنوان یکی از پرچمداران و به شکلی پیش‌قدم بانکداری دیجیتال در کشور معرفی شد.

در حقیقت و به عقیده کارشناسان بانکداری، بانک ایران زمین با اولویت قرار دادن بانکداری دیجیتالی و تمرکز بر فضای کسب و کار باعث شده تعداد مشتریان این بانک افزایش یابد، بر همین اساس گزارش ماهانه بانک برای عملکرد سال‌جاری حکایت از افزایش سودآوری دارد و مجموع درآمدهای عملیاتی بانک ایران زمین همچنان صعودی بوده و رشد 40 درصدی داشت.

جذب مشتریان جدید باعث شده است تا سپرده مشتریان این بانک افزایش یابد، به طوری که در پایان سال قبل ۷۰۰‌هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال سپرده داشته است که در چند ماه نخست سال ۱۴۰۲ این مقدار با بیش از ۴۱‌هزار میلیارد ریال افزایش به ۷۴۱‌هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال رسیده است. رویه سال‌جاری هم بر مبنای افزایش سودآوری است و مجموع درآمدهای عملیاتی بانک ایران زمین همچنان صعودی است و بهبود ۳۹ درصدی این متغیر مهم در پایان گزارش فصل بهار امسال نوید روزهای بهتری را تا پایان سال می‌دهد.در واقع این بانک تلاش کرده با ارائه خدمات مناسب با تاثیرپذیری از اصل رضایتمندی مشتریان توفیق کسب کند. چرا که رضایت مشتریان سبب جذب سپرده گذاری های بیشتری شده است.

هرچند به روش های خاص سودآوری مانند صندوق های سرمایه گذاری هم اشاره کرد چرا که راه اندازی صندوق سرمایه گذاری میزان سود غیرعملیاتی بانک افزایش یافته است. "بانک ایران زمین" با بروزرسانی خدمات و ارائه تسهیلات و مشوق‌ها توانسته نقش اساسی در توسعه کسب وکار‌ها و رونق اقتصادی داشته باشد.ولی این همه ماجرا نیست. بانک ایران زمین در حوزه های دیگر هم پرتوان حاضر شده است و دست به اقدامات مهمی زده است.

به عنوان مثال می توان گفت که بانک ایران زمین به عنوان بانک حامی تولید و صنعت کشور، با جمع آوری نقدینگی سرگردان مردم و در اختیار گذاشتن این منابع به صورت سرمایه در گردش به واحد‌های تولیدی، نقش مهمی در توسعه کسب‌وکار‌های خرد و تولیدات داخلی و همچنین حمایت از جوانان ایفا کرده است و همواره سعی داشته در راستای کمک به افزایش بهره‌وری، بهبود وضعیت تولید و اشتغال سهم قابل توجهی داشته باشد.

این رخدادها نتیجه بزرگی برای بانک داشت و آن هم افزایش بهره وری بود. بانک ایران زمین، در چند ماه اخیر توانسته است درآمد خود را نسبت به هزینه‌ها افزایش دهد و این مسأله از طریق موفقیت بانک در ایجاد بهره‌وری اتفاق افتاده است.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: