کد خبر: ۲۱۳۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - 01 October 2023
مدیرعامل بانک رفاه کارگران با بیان اینکه اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نوید بخش آینده‌ای درخشان در منطقه است گفت: بانک رفاه کارگران برای حمایت از این طرح‌های جدید حدود ۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی می‌کند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با بیان اینکه اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نوید بخش آینده‌ای درخشان در منطقه است گفت: بانک رفاه کارگران برای حمایت از این طرح‌های جدید حدود ۵ هزار میلیارد تومان تامین مالی می‌کند.

 اسماعیل لله گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران به همراه حجت کاظمی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از برخی پروژه‌های در حال اجرای شرکت سنگ آهن مرکزی بازدید کرد و سپس در جمع خبرنگاران گفت: حمایت از تولید از تاکیدات مقام معظم رهبری است و به عنوان یکی از وظایف شبکه بانکی تعریف شده است در همین راستا بازدیدی از پروژه‌های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران داشتیم تا از نزدیک ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود را بررسی و در جهت حمایت اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه معدن یکی از ظرفیت‌های اساسی کشور است افزود: خوشبختانه جلسات خوبی با مدیران شرکت سنگ آهن مرکزی ایران داشتیم و قرار است که از ابزار‌های مختلف بانکی از جمله انتشار اوراق استفاده خاص که برای اولین بار در شبکه بانکی اجرا شده استفاده کنیم. همچنین بحث صدور انواع ضمانت نامه‌ها و اعتبارات اسنادی را داریم که امیدواریم کمک کننده شرکت سنگ آهن در پیشبرد اهداف توسعه‌ای باشد.

لله گانی با تاکید بر اینکه پروژه‌های بسیار خوبی در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در حال اجراست اظهار کرد: این پروژه‌ها نوید بخش فرصت‌های بسیار طلایی و آینده درخشان برای شرکت سنگ آهن مرکزی است.

وی تصریح کرد: حمایت از این طرح‌ها علاوه بر ایجاد فرصت اشتغال، موجب رونق اقتصادی در منطقه می‌شود.

لله گانی بانک رفاه کارگران را دومین بانک سودده کشور عنوان کرد و گفت: به منظور حمایت از اجرای پروژه‌های در دست اقدام شرکت سنگ آهن مرکزی ایران دو هزار میلیارد تومان اوراق سپرده خاص منتشر می‌شود و حدود یک هزار میلیارد تومان نیز ضمانت نامه‌ای است که در حال صدور است. در مجموع بانک رفاه ۵ هزار میلیارد تومان برای راه اندازی پروژه‌های توسعه‌ای شرکت سنگ آهن تامین مالی می‌کند.

قدردانی مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از اقدامات توسعه‌ای شرکت سنگ آهن
حجت کاظمی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور نیز ضمن تشکر از اقدامات مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و تیم همراه گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی در سال‌های اخیر تلاطم‌های زیادی داشت که با رایزنی‌هایی که تیم مدیریتی شرکت با بخش‌های مختلف داشتند در حال حاضر شرکت سنگ آهن به شرایط پایدار رسیده است.

وی با اشاره به حضور مدیرعامل بانک رفاه کارگران در بافق و حمایت از پروژه‌ها اظهار کرد: این حضور نویدبخش سرمایه گذاری‌های جدید است که موجب رونق منطقه و تامین مالی بازنشستگان صندوق فولاد است.

کاظمی با بیان اینکه ۸۷ هزار نفر بازنشسته صنعت فولاد هستند افزود: حمایت‌های بانکی از طرح‌های توسعه‌ای موجب می‌شود که ما در آینده در انجام تعهدات مشکلی نداشته باشیم.

به فعلیت رسیدن ظرفیت‌های شرکت سنگ آهن نیازمند اقدامی جمعی است
مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نیز با اشاره به ۴۰ پروژه فعال شرکت گفت: امروز از برخی پروژه‌ها مانند کارخانه ۱.۷میلیون تنی آهن اسفنجی، نیروگاه‌های ۲۵ مگاواتی برق، پرعیارسازی سنگ‌های باطله و ... بازدید و روی حوزه‌های سرمایه گذاری صحبت کردیم.

وی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن برای رسیدن به جایگاه اصلی خود نیاز به ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه دارد افزود: با حمایت شبکه بانکی و بازار‌های مالی، فعالیت‌های زیرساختی شرکت اجرایی شده و امیدواریم تا پایان سال آینده به ظرفیت قابل توجهی از چشم انداز شرکت دست پیدا کنیم.

حمیدیان تصریح کرد: شرکت سنگ آهن یکی از دارایی‌های مهم کشور است که باید ظرفیت‌های آن به فعلیت برسد. به طور حتم به فعلیت رسیدن ظرفیت‌های آن نیازمند اقدامی جمعی است.

 

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: