کد خبر: ۲۱۳۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - 26 September 2023
رئیس کل بیمه مرکزی تقویت دو بخش آموزش و اطلاع‌رسانی را با محوریت فرهنگ‌سازی، ضروری ارزیابی کرد و افزود: با هم‌افزایی صنعت بیمه و رسانه‌های مختلف می‌توان به همگانی‌سازی محصولات و خدمات بیمه‌ای در کشور خوش‌بین بود.

مقررات‌زدایی و اصلاح آیین‌نامه‌های ناکارآمد در راستای تسهیل امر بیمه‌گری و افزایش ضریب رضایتمندی بیمه‌گران و بیمه‌گذاران در دستور کار نهاد ناظر قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، دکتر علی استاد‌هاشمی در دیدارهای جداگانه با مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره شش شرکت بیمه‌ای، ضمن اعلام این مطلب افزود: بیمه مرکزی با نگاه به اسناد بالادستی و در چارچوب قانون و سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم برای ارتقای جایگاه این صنعت، تلاش مضاعفی آغاز کرده است.


رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام این خبر که نهادینه‌سازی نظارت هوشمند با سرعت در حال پیگیری و انجام است، خاطرنشان کرد: نظارت هوشمند و آگاهانه بیمه‌ای در گرو جمع‌آوری کامل و بی‌نقص اطلاعات و تحلیل دقیق است که این امر وظیفه بخش فناوری را سنگین‌تر می‌کند. وی از تقویت توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای به عنوان یک ضرورت یاد کرد و افزود: اشکالات احتمالی پیش روی توانگری مالی در برخی شرکت‌های بیمه‌ای با تعامل سازنده نهاد ناظر و بیمه‌گران برطرف خواهد شد. رئیس شورای عالی بیمه نقش نیروی انسانی جوان و مبتکر را در رشد صنعت بیمه، انکارناپذیر توصیف و اظهار کرد: ورود نیروهای کارآمد در کنار مدیران و کارشناسان با‌تجربه می‌تواند زمینه نقش‌آفرینی بیشتر صنعت بیمه را در اقتصاد کلان فراهم کند.

دکتر علی استاد‌هاشمی سیاست تحول‌گرایی را از شاخص‌های اصلی دوران جدید بیمه مرکزی عنوان کرد و گفت: اگر جامعه و لایه‌های مختلف حاکمیتی، نسبت به تنوع خدمات و محصولات بیمه‌ای اشراف بیشتری داشته باشند، فرهنگ بیمه بیش از پیش در کشور نهادینه خواهد شد. وی در همین راستا اظهار کرد: باید اطلاع‌رسانی در صنعت بیمه به گونه‌ای طراحی شود که آحاد مردم درک کنند خدمات بیمه تا چه اندازه بر آرامش، معیشت و دغدغه‌های اقتصادی آنان اثرگذار خواهد بود.

رئیس کل بیمه مرکزی تقویت دو بخش آموزش و اطلاع‌رسانی را با محوریت فرهنگ‌سازی، ضروری ارزیابی کرد و افزود: با هم‌افزایی صنعت بیمه و رسانه‌های مختلف می‌توان به همگانی‌سازی محصولات و خدمات بیمه‌ای در کشور خوش‌بین بود.

وی در این راستا اظهار کرد: همراهی تمامی ارکان صنعت بیمه برای رشد همگون شاخص‌های بیمه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و خوشنامی شرکت بیمه از ابعاد آن اهمیت بیشتری دارد. رئیس کل بیمه مرکزی در پایان تاکید کرد که در آینده نزدیک مسائل و مشکلات بیمه در نشست‌های تخصصی اعضای هیات عامل با مدیران ارشد شرکت‌های بیمه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است در سومین روز نشست‌های صمیمانه رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های بیمه پارسیان، سینا، نوین، امید، باران و تعاون با تبریک انتصاب‌های اخیر به طرح نظرات و دغدغه‌های خود پرداختند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: