کد خبر: ۲۱۲۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - 09 September 2023
اسبربانک روسیه، اعلام کرده است بر اساس خدماتی که به مشتریان خود می‌دهد آنها قادر می‌شوند که پول‌های خود را به ایران منتقل کنند.

پس از وی‌تی‌بی ‌بانک حالا اسبربانک روسیه خدمات جدیدی را برای انتقال پول به ایران ارائه می‌دهد. به گزارش راشاتودی، یک بانک بزرگ روسی، خدمات جدیدی را در ایران ارائه می‌دهد و مشتریان این بانک قادر به انتقال پول به ایران می‌شوند.

اسبربانک روسیه، اعلام کرده است بر اساس خدماتی که به مشتریان خود می‌دهد آنها قادر می‌شوند که پول‌های خود را به ایران منتقل کنند.

این بانک تاکید کرده است که انتقال پول برای افراد و تجارت‌هایی که از حساب اسبربانک استفاده کنند، امکان‌پذیر خواهد بود. در این بیانیه تاکید شده است:

«خدمات انتقال پول به ایران رویکرد جدیدی است و تقاضا برای آن باید ارزیابی شود.»
بر اساس اعلام اسبربانک، حواله روبلی با کمیسیون استاندارد یک درصد مبادلات بین‌المللی به بانک پاسارگاد در ایران ارسال می‌شود. بر اساس این گزارش، در دسامبر گذشته، وی‌تی‌بی‌بانک دومین بانک بزرگ روسی، چنین خدماتی را در ایران راه‌اندازی کرد و در اواخر ماه مه ‌شعبه‌ای را در ایران افتتاح کرد، وی‌تی‌بی ‌نخستین بانک روسی بود که خدمات بانکی در ایران ارائه می‌دهد.

بر اساس آمارهای رسمی، مسکو و ایران در تلاش برای تقویت قراردادهای خود در مواجهه با تحریم‌های اقتصادی غرب هستند در سال ۲۰۲۲ ارزش مبادلات کالا و خدمات بین این دو کشور با ۱۵ درصد افزایش به رقم ۶/ ۴ میلیارد دلار رسید. هر دو کشور در بیشتر زمینه‌های همکاری نظیر مسافرت، افزایش قابل ملاحظه‌ای داشتند.

بر اساس آمارهای گمرک، تعداد افراد روسی که به ایران وارد شده‌اند در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ نسبت به ۲۰۱۹ چهار برابر شده است. اسبربانک، بزرگ‌ترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده، همچنین به عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار دارد. اسبربانک در سال ۱۸۴۱ تاسیس شده است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: