کد خبر: ۲۱۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - 05 September 2023
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا از سوی این صندوق طی دو سال دولت سیزدهم خبر داد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا از سوی این صندوق طی دو سال دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش ایسنا، صندوق کارآفرینی امید به عنوان بزرگترین نهاد حامی کسب و کارهای خرد و کوچک، روستایی و خانگی، نقش بسزایی در توسعه اشتغال و کارآفرینی، توانمندسازی اقتصادی، رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار ایفا کرده است.

رویکرد صندوق کارآفرینی امید حمایت مالی از طرح‌های اشتغالزا و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور است که در کاهش بیکاری و افزایش تولید ناخالص داخلی موثر است. این صندوق در راستای رسالت خود برای حمایت از توسعه اشتغال، بخش اعظمی از منابع خود را در حمایت از صاحبان طرح‌های اشتغالزا و کسب و کارهای بازار محور اختصاص داده و به سمت مشاغل پایدار هدایت کرده است.

آنطور که نعمت الله‌ رضایی ـ مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داده در دو سال گذشته بیش از ۷۰ هزار طرح توسط صندوق مورد حمایت قرار گرفته که بیش از ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی دولت سیزدهم قول ایجاد یک میلیون شغل در سال را داده است که این موضوع محقق شده و بر اساس نرخ بیکاری و بررسی‌های مرکز آمار ایران قابل بررسی است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درعین حال از پرداخت بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا توسط این صندوق در دو سال گذشته خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۹۵ درصد تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های اشتغالزا پرداخت شده و عمده طرح‌های صندوق جزو طرح های خرد و کوچک و متوسط است که به سرعت جذب بازار اشتغال می‌شوند.

بر اساس آمارها ۳۲ درصد کارآفرینان و متقاضیان طرح‌های اشتغال مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید را زنان تشکیل داده و بیش از ۴۷ درصد از شاغلین این طرح‌ها بانوان بودند.

نقش صندوق کارآفرینی امید، توسعه کارآفرینی در جامعه، توانمندسازی اقتصادی، رفع بیکاری، ایجاد اشتغال پایدار محلی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و حمایت مالی از طرح‌های اشتغالزا است.

گزارش مرکز برنامه‌ریزی و اطلاعات راهبردی وزارت کار از روند پرداخت تسهیلات صندوق در سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که ۵۸۷ هزار و ۸۶۵ فقره تسهیلات مصوب صندوق کارآفرینی امید به مبلغ ۵۲ هزار و ۷۳ میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد قابل توجهی داشته است.

پرداخت بیش از ۱۱ همت تسهیلات اشتغالزا در دولت سیزدهم

در هفته دولت امسال ۷۰۰۰ طرح اشتغالزا از سوی صندوق کارآفرینی امید افتتاح و بهره‌برداری شد. سال گذشته نیز بیش از ۴۰ هزار و ۸۰۰ کارگاه و کسب و کار خرد و کوچک و متوسط از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بهره‌مند شدند که موجب ایجاد بیش از ۱۰۶ هزار فرصت شغلی در کشور شد.

به گزارش ایسنا، صندوق کارآفرینی امید در راستای رسالت خود برای حمایت از ایجاد اشتغال، بخش اعظم منابع خود را در حمایت از کسب و کارهای روستایی، زنان سرپرست خانوار، مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و متوسط بازار محور اختصاص داده و تسهیلات پرداختی را به سمت ایجاد اشتغال پایدار هدایت کرده است.

نگار کریمی
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: