کد خبر: ۲۱۲۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - 03 September 2023
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛
رییس کل بانک مرکزی در حکمی معاون جدید نظارت بانک مرکزی را معرفی و معاون پیشین توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی را برکنار کرد.

رییس کل بانک مرکزی در حکمی معاون جدید نظارت بانک مرکزی را معرفی و معاون پیشین توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی را برکنار کرد.

به گزارش بانکداری ایرانی، رییس کل بانک مرکزی در اقدامی شایسته به دست به جابجای نیروهای قبل غیر متخصص کرده و خون تازه ای به شریان تخصصی بانک مرکزی تزریق کرد.

این جابجایی ها به این علت مهم است که بی انضباطی مالی در اوج خود قرار دارد و بسیاری از بانکها در معرض تغییر قرار گرفتند و حتی برخی به انحلال تهدید شده اند. از طرف دیگر، صنعت بانکداری برای کنترل تورم مهمترین هدف اصلی مدیران بانک مرکزی است. با آمدن فردی با تخصص مالی و بانکی این امید وجود دارد که انضباط مالی در بانکداری رخ دهد.

از طرف دیگر باید گفت که بعد از روی کارآمدن علی صالح ابادی به سمت رییس کل بانک مرکزی، صالح آبادی افراد زیادی را از بازار سرمایه به سمت بانک مرکزی کشاند که تقریبا این بانک را به محلی غیر تخصصی و بانکی تبدیل کرده بود. اعضای زیادی از بورس در سمت های مختلف بانکی گماشته شدند یکی از این افراد سعید مستشار بود که رییس فعلی بانک مرکزی تصمیم به جابجایی آن کرده و بر اساس حکمی فردی را در این سمت معرفی کرده که نزدیک به سال سابقه بانکی و مالی دارد. فرزین همچنین ابوذر سروش را به عنوان مستشار انتخاب کرد.

معاون جدید نظارت بانک مرکزی کیست؟

در واقع، فرشاد محمد پور، نزدیک به 16 سال سابقه در حوزه های مالی، حسابرسی و مدیریتی داشته و پیش از این عضو موظف هیات مدیره و هیات عامل بانک کارآفرین و معاون مالی و مجامع بانک کارآفرین بوده و از دیگر سوابق اجرایی معاون جدید توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی عضویت در شورای عالی کانون بانک‌ها و موسسات خصوصی، مدیرعامل شرکت حسابرسی تدبیر برتر، رئیس هیات مدیره شرکت های بیمه کارآفرین، حسابرسی تدبیر برتر، گروه مالی کارآفرین و موسسه تامین آتیه کارکنان کارآفرین، عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری دیدگاهان نوین، هلدینگ فناوری نگاه، خدمات مدیریتی دیدگاهان جاوید، عضو کمیته حسابرسی شرکت بورس تهران، فولاد خوزستان، بانک ملی ایران، پتروشیمی خارگ است.
او فارغ التحصیل دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، حسابدار رسمی و کارشناس رسمی دادگستری در شاخه مالی است.

از سوابق تدریس ایشان می‌توان به تدریس دروس حسابرسی 1 و 2، مدیریت مالی و بودجه‌بندی در دانشگاه‌های تهران، خوارزمی و سایر دانشگاه‌های دولتی و آزاد اشاره کرد. او همچنین در جامعه حسابداران رسمی ایران (حسابدار رسمی) و انجمن حسابداران خبره عضو بوده‌است.

روابط عمومی بانک مرکزی در خصوص محمدپور نوشته : « دکتر فرشاد محمدپور معاون جدید نظارت این بانک پیش از این عضو هیات عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی بود. وی فارغ التحصیل دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، حسابدار رسمی و کارشناس رسمی دادگستری در شاخه مالی است.»


لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: