کد خبر: ۲۱۲۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۲ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - 02 September 2023
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در دولت سیزدهم سهم مالیات در تامین بودجه کشور از نفت پیشی گرفته و این کمک می‌کند تا تورم کاهش یابد و در از بین بردن بی‌عدالتی موثر باشد.

ایسنا : رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در دولت سیزدهم سهم مالیات در تامین بودجه کشور از نفت پیشی گرفته و این کمک می‌کند تا تورم کاهش یابد و در از بین بردن بی‌عدالتی موثر باشد.

سیدمحمدهادی سبحانیان ظهر پنج‌شنبه ۹شهریور در دیدار وزیر اقتصاد و هیات همراه با نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، یکی از مولفه‌هایی که باعث ایجاد معضلاتی در کشور شده است، تورم مزمنی بود که دهه۹۰ در کشور به وجود آمد، تصریح کرد: علت اصلی این تورم، کسری بودجه بود که دولت‌ها با اتکا به منابع بانکی جبران می‌کردند. سبحانیان افزود: در دولت سیزدهم سهم مالیات در تامین بودجه کشور از نفت پیشی گرفته و این کمک می‌کند تا تورم کاهش یابد و در از بین بردن بی‌عدالتی موثر باشد.

او با بیان اینکه اراده دولت بر این است که با گذر از مالیات‌ستانی سنتی به مالیات‌ستانی داده و سامانه‌محور به حل این مساله کمک شود، خاطرنشان کرد: این مهم نیازمند آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی بسیاری است.رئیس‌کل سازمان مالیاتی کشور با اشاره به اینکه اگر این گذر رخ دهد، بی‌عدالتی برطرف می‌شود، ادامه داد: عزم دولت بر این است که این اتفاق رخ دهد و مالیات‌ها براساس داده‌ها و سامانه‌ها دریافت شود. او با بیان اینکه باید در کشور سهم عمده مالیات بر دوش بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در همه‌ حوزه‌ها باشد، خاطرنشان کرد: در همه دنیا ۸۰درصد مالیات از شرکت‌های بزرگ گرفته می‌شود؛ در حالی که ما ۱۵۰هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی به شرکت‌های بزرگ دادیم که باید این مساله بازنگری شود. سبحانیان در پایان مطرح کرد: ۱۲۰هزار میلیارد تومان به شهرداری و دهیاری در سال گذشته پرداخت شده است که صرف رفاه، عمران و آبادی می‌شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: