کد خبر: ۲۱۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۷ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - 26 August 2023
بانک کشاورزی در دولت سیزدهم بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از تولید، اشتغال و تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور پرداخت کرده است.

بانک کشاورزی در دولت سیزدهم بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از تولید، اشتغال و تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور پرداخت کرده است.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، این بانک در راستای تأمین مالی بخش کشاورزی و تحقق سیاست‌های دولت در زمینه افزایش تولید و اشتغالزایی در کشور، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون بالغ بر ۳۴۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بیش از ۲ میلیون و ۴۲ هزار نفر پرداخت کرده که ۸۶ درصد آن، معادل ۲۹۵ هزار میلیارد تومان، به صورت تخصصی برای تقویت بخش کشاورزی و صنایع و خدمات وابسته به آن پرداخت شده و باقی آن عمدتاً در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه و یا در راستای تجهیز منابع و تقویت توان حمایتی بانک از بخش کشاورزی بوده است.

بر اساس این گزارش، پرداخت تسهیلات در شعب بانک کشاورزی سراسر کشور در دولت سیزدهم، روندی مثبت و رو به رشد داشته به طوری که تسهیلات پرداختی این بانک در پایان سال ۱۴۰۱ با ۱۵۷ درصد تحقق برنامه، در مقایسه با سال ۱۴۰۰ بیش از ۷۴ درصد رشد داشته که این موفقیت، با حمایت و همراهی دولت، اعتماد و لطف ملت و تلاش و تعهد مدیران و کارکنان این بانک میسر شده است.

این گزارش می‌افزاید، بانک کشاورزی در مسیر آبادانی و خودکفایی کشور، تاکید زیادی بر توسعه پایدار، بهینه‌سازی مصرف منابع آب، خاک و انرژی، استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان و ارتقای کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی دارد و در پرداخت تسهیلات حمایتی و مشارکت در احداث و راه‌اندازی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و صنایع وابسته، این اصول را مد نظر قرار می‌دهد.

همچنین بانک کشاورزی برای بالا بردن سهولت، سرعت، دقت و امنیت انجام عملیات اعتباری و جلب رضایت مشتریان، با ارائه خدمات بانکی غیرحضوری نظیر احراز هویت، افتتاح حساب، پرداخت تسهیلات، بازپرداخت اقساط، صدور سفته الکترونیکی و … از طریق سامانه‌های «باران»، «آسان»، «سامانه بازارگاه محصولات کشاورزی»، «سامانه نظارت بر مصرف تسهیلات» و… می‌کوشد در مسیر رسالت پشتیبانی از زنجیره ارزش محصولات کشاورزی و حفظ پویایی چرخه اقتصادی این بخش، از تولید کنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان بخش کشاورزی حمایت کند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: